PGNiG Superliga: powiew młodości w bramce PGE VIVE. Pewne zwycięstwo kielczan z Gwardią Opole

Gwardia Opole postraszyła mistrzów Polski. Bardzo dobra pierwsza połowa nie wystarczyła jednak, by wygrać z kielczanami na ich terenie. Szczypiorniści PGE VIVE w 28. kolejce PGNiG Superligi pokonali graczy Rafała Kuptela 39:28.
Aneta Szypnicka
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: drużyna PGE VIVE Kielce

- Zapowiadanie wygranej w Kielcach zabrzmi pewnie mało poważnie, ale chcemy podjąć walkę i nie oddać meczu przed jego rozpoczęciem - powiedział przed pojedynkiem kapitan opolan, Mateusz Jankowski.

Jego koledzy z zespołu wzięli sobie te słowa do serca i już od pierwszych minut mocno dawali się we znaki żółto-biało-niebieskim. Goście postawili niezwykle trudne warunki i przez długi fragment spotkania to oni byli na prowadzeniu. Świetnie spisywali się w ataku, a między słupkami bardzo z doskonałej strony prezentował się Adam Malcher.

Kielczanie tymczasem mieli spore problemy zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. W ataku szwankowała skuteczność, do tego dochodziły straty i oddawanie rzutów z nieprzemyślanych pozycji. Obrona w kilku sytuacjach mocno zawiodła i była po prostu spóźniona. Mistrzowie Polski zdołali się jednak otrząsnąć, a gwardzistom nie wystarczyło sił na prowadzenie wyrównanej walki przez całe sześćdziesiąt minut.

Pod koniec pierwszej połowy kielczanie wreszcie wyszli na prowadzenie, a na początku drugiej części starcia skutecznie odpierali mocne ataki rywali. Wygrali jedenastoma trafieniami, a ostatni kwadrans zawodów był w ich wykonaniu prawdziwym pokazem dominacji. Opolanie przegrali, ale zrealizowali słowa kapitana - podjęli walkę i postawili się utytułowanym rywalom.

Kielczanie wystąpili bez Mariusza Jurkiewicza, Mateusza Jachlewskiego, Blaża Janca oraz kontuzjowanych Bartłomieja Bisa i Filipa Ivicia. Do protokołu meczowego zostało jednak wpisanych czternastu zawodników - po raz pierwszy w drużynie mistrzów Polski znalazł się Kasper Kijewski.

18-latek dostał szansę debiutu i na boisku pojawił się w 51. minucie spotkania - wcześniej bramki mistrzów Polski strzegł szesnastoletni Miłosz Wałach. Z ławki uwag udzielał im najbardziej utytułowany i doświadczony golkiper polskiej piłki ręcznej - Sławomir Szmal