PGNiG Superliga: efektowny mecz w Kaliszu. Komplet punktów dla Azotów Puławy

Ciekawe widowisko w środowy wieczór oglądali licznie zgromadzeni kibice w Kaliszu. Miejscowa Energa MKS robiła co mogła, ale musiała uznać wyższość Azotów Puławy. Ekipa Daniela Waszkiewicza wygrała 34:30.

Miłosz Marek
szczypiorniści zespołu KS Azoty Puławy WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiorniści zespołu KS Azoty Puławy
MKS nie był faworytem starcia z brązowym medalistą PGNiG Superligi z poprzedniego sezonu, a dodatkowo znacznie skomplikował swoją sytuację jeszcze przed meczem. Do kontuzjowanych Zbigniewa Kwiatkowskiego i Pawła Adamczaka dołączył też Edin Tatar. Pierwsze doniesienia mówią o naderwanym mięśniu łydki.

Trener Paweł Rusek miał do dyspozycji tylko jednego bramkarza. Łukasz Zakreta ze swojego zadania wywiązał się dobrze, ale Azotów nie zatrzymał. Zasłużył jednak na pomeczowe pochwały od szkoleniowca.

Jego vis a vis, Wadim Bogdanow, dał się we znaki gospodarzom w pierwszej połowie. Bronił ze skutecznością blisko 50 procent! Obronił 9 z 19 rzutów, a gospodarze zdobyli tylko 10 bramek. Puławianie rozpoczęli potyczkę od mocnego akcentu. Już po dziewięciu minutach prowadzili 8:3 i wydawało się, że mecz zakończy się pogromem.

Kaliszanie na dobre przebudzili się dopiero w drugiej połowie. W 37. minucie przegrywali 13:22 i ruszyli w pogoń za bardziej doświadczonym rywalem. Daniel Waszkiewicz rotował składem, dając możliwość gry niemal wszystkim zawodnikom. Po meczu nie był zadowolony z końcówki meczu w wykonaniu jego podopiecznych. Ci często schodzili z parkietu z dwuminutowymi karami, z czego skrzętnie korzystali rywale.

Przez krótką chwilę kibice uwierzyli nawet, że może dojść do cudu, kiedy to MKS przegrywał trzema bramkami 120 sekund przed końcową syreną. Różne warianty w obronie nie przyniosły jednak skutku i puławianie spokojnie dowieźli prowadzenie.

Energa MKS Kalisz - KS Azoty Puławy 30:34 (10:16)

MKS: Zakreta - Wojdak 6/5, Drej 5, Szpera 4, Kniazeu 3, Bożek 3, Krycki 2, Klopsteg 1, Bałwas 4, Adamski 2, Kobusiński, Misiejuk, Grozdek, Czerwiński.