PGNiG Superliga kobiet: UKS PCM na fali

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna prezentują się bardzo dobrze w rundzie finałowej. Tym razem zespół Dariusza Męczykowskiego wygrał z Piotrcovią i zbliżył się do ósmego miejsca w tabeli.

Michał Gałęzewski
Malwina Hartman WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Malwina Hartman
Zespół z Kościerzyny po początkowych problemach jest coraz trudniejszym rywalem dla innych zespołów z PGNiG Superligi. Od początku środowego meczu gospodynie wyszły na prowadzenie i po dwóch bramkach z rzędu Natalii Rogożeńskiej, było 3:1.

Ekipa z Kaszub prezentowała się na boisku bardzo dobrze i konsekwentnie powiększała przewagę nad Piotrcovią, która nie potrafiła sobie poradzić z dobrze zorganizowanymi gospodyniami. Gdy na 5 minut przed przerwą trafiła Weronika Sus, było już 14:9. Kibice zgromadzeni w kościerskiej hali nie przewidywali przebiegu zdarzeń, który miał miejsce w kolejnych akcjach.

Piotrcovia bardzo szybko zaczęła odrabiać straty i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:14, a jej wynik ustaliła Agata Wypych. Po zmianie stron jako pierwsza do bramki rywalek trafiła Paulina Marszałek i w 32. minucie piotrkowianki prowadziły, po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Obie drużyny walczyły łeb w łeb. Piotrcovia zdołała powiększyć przewagę do dwóch trafień, ale UKS PCM wyrównał. Do samego końca wynik spotkania był otwarty. W kluczowym momencie, przy stanie 30:29, bramki dla UKS-u PCM rzuciły jednak Malwina Hartman i Magda Krajewska. Ostatecznie szczypiornistki z Kościerzyny wygrały 32:30 i mają już 24 punkty - 3 mniej niż Piotrcovia i aż 5 więcej od miejsc zagrożonych spadkiem.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:30 (14:14)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Hartman 8, Rogożeńska 6, Mokrzka 5, Ziółkowska 5, Fesdorf 3, Krajewska 2, Sus 2, Białek 1 oraz Wójcik.