PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce gromi w Kaliszu

PGE VIVE nie dało szans Enerdze MKS-owi w pierwszy meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski wygrali w Kaliszu 35:21 Spotkanie oglądało niemal trzy tysiące widzów.

Miłosz Marek
Michał Jurecki WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Michał Jurecki
W Kalisz Arenie kibice przygotowali się na prawdziwe święto szczypiorniaka. Kibice mogli podziękować swoim ulubieńcom za udany sezon. Komplet widzów obserwował prawdopodobnie ostatni domowy mecz MKS-u w sezonie. Fani nie zrażali się złym wynikiem i cieszyli się z każdego, nawet drobnego udanego zagrania.

Pięć minut przed końcem trzy tysiące fanów na stojąco dziękowało zespołowi za cały sezon. Wówczas kaliszanie przegrywali już różnicą trzynastu trafień.

Beniaminek miał swoje dobre momenty w starciu z utytułowanym rywalem. Na początku drugiej połowy Tałant Dujszebajew musiał poprosić o czas, kiedy jego podopieczni stracili cztery bramki pod rząd. Ze stanu 10:18 zrobiło się "tylko" 14:18.

PGE VIVE nie straciło kontroli nad meczem ani przez moment. Bardzo dobrze zagrali obaj bramkarze mistrzów Polski. W pierwszej połowie Sławomir Szmal, a pod koniec meczu Miłosz Wałach. Młody golkiper gości w krótkim czasie odbił sześć rzutów, co dało mu 50-procentową skuteczność obron.

- Momenty były. W 10. minucie przeciwnik uciekł nam na 5-6 bramek. Po przerwie mieliśmy świetny początek. Popełniliśmy za dużo błędów. Nie może być tak, że grając w przewadze głupio tracimy piłkę, przyspieszamy w złych momentach. Mam nadzieję, że takie mecze będą procentować w kolejnych sezonach - ocenił mecz Paweł Rusek, szkoleniowiec Energi MKS-u.

Im dłużej trwało spotkanie, tym przewaga kielczan była coraz większa. W samej końcówce mistrzowie Polski PGE VIVE przyspieszyło grę. Z gospodarzy zeszło powietrze. Doświadczeni rywale wykorzystali błyskawicznie. Ostatecznie wygrali różnicą czternastu bramek.

Energa MKS Kalisz - PGE VIVE Kielce 21:35 (10:18)

MKS: Zakreta 1, Jarosz - Wojdak 6, Adamski 4, Krycki 2, Kniazeu 4, Adamczak 1, Drej 1, Grozdek 1, Bałwas 1, Kobusiński, Kwiatkowski, Galewski, Misiejuk, Czerwiński.