Czystki w Rhein-Neckar Loewen. Trzech zawodników odejdzie

Wicemistrzowie Niemiec, Rhein-Neckar Loewen, niedawno pożegnali się z kolejnymi trzema zawodnikami. W tym gronie jest m.in. reprezentant Serbii, Momir Rnić.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Momir Rnić w reprezentacji Serbii WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Momir Rnić w reprezentacji Serbii
Rozgrywający nie spełnił oczekiwań, grał niewiele, a poza tym szybko złapał uraz i pauzował kilkanaście tygodni. Wprawdzie jego kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca 2018, ale na lewym rozegraniu Lwy nie narzekają na kłopot bogactwa i wydawało się, że może dostać nową umowę. Rnić nie zostanie jednak w Mannheim na kolejny sezon. Wciąż nie jest znana dalsza przyszłość Serba.

Pozostałych zmian należało się spodziewać. Kristian Bliznac został ściągnięty przed sezonem 2017/18 wyłącznie jako defensor. Spisywał się nieźle, ale do Rhein-Neckar Loewen dołączy m.in. czołowy obrońca Europy, Ilija Abutović i dla Szweda zabraknie miejsca. 35-latek podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Z Lwami rozstał się też utalentowany zawodnik rezerw, Maximilian Trost. Obiecujący zawodnik dostanie więcej minut z beniaminku, SG BBM Bietigheim.

Wcześniej wicemistrzowie Niemiec ogłosili odejścia innych graczy - Hendrik Pekeler i Harald Reinkind już dawno związali się z THW Kiel, Rafael Baena podpisał umowę z Bergischer HC, a Kim Ekdahl Du Rietz został bohaterem transferowego hitu. Szwed przeszedł do PSG.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Jacek Gmoch: Mam przygotowane sporo rozwiązań, jednak najlepsza gra obronna to pressing
Czy Rhein-Neckar Loewen zdobędzie mistrzostwo Niemiec w nowym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×