WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Potężny sponsor wesprze SPR PWSZ Tarnów. Są gwarancje finansowe na Superligę

Klub zawiązał spółkę i zdobył finansowanie na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi. Dzięki współpracy z Grupą Azoty rosną szanse na udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Teraz działaczom pozostaje czekać na pozytywne rozpatrzenie odwołania.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Materiały prasowe / SPR PWSZ Tarnów / Na zdjęciu: drużyna SPR-u PWSZ Tarnów

12 czerwca br. PGNiG Superliga odrzuciła wnioski licencyjne trzech klubów, w tym SPR PWSZ Tarnów. Klub w wymaganym terminie nie spełnił wymogów organizatora rozgrywek, głównie finansowych i prawnych.

Jednym z podstawowych powodów zaistniałej sytuacji był brak gwarancji finansowych potencjalnych sponsorów na wymaganą kwotę 2 mln zł. Ponadto, tarnowski klub musiał też założyć spółkę, która zgłosi drużynę do rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn na sezon 2018/2019.

Aby móc założyć ww. podmiot i odpowiedzialnie nim zarządzać, władze SPR-u Tarnów podjęły działania w celu uzyskania gwarancji budżetowej.

- 20 czerwca spełniliśmy wszystkie wymogi licencyjne i posiadamy na to stosowne dokumenty, które wysłaliśmy tego samego dnia do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mamy zabezpieczenie finansowe z Grupy Azoty oraz założyliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialności z kapitałem zakładowym rzędu 100 tys. zł. Wierzymy, że zarówno nasze starania, jak i naszego głównego partnera, jakim jest Grupa Azoty, zostaną dostrzeżone przez organizatora rozgrywek i w sezonie 2018/2019 w Tarnowie zagości szczypiorniak na najwyższym poziomie - mówi Janusz Terlecki, prezes SPR Tarnów.

Wyłącznym właścicielem nowopowstałej spółki - Jaskółka Tarnów sp. z o.o. - jest Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Tarnów. Zarząd tworzą trzy osoby, a na jego czele stanął Janusz Terlecki, który jest także prezesem SPR Tarnów.

Należy zaznaczyć, że klub złożył odwołanie w wymaganym terminie, gdyż zgodnie z regulaminem rozgrywek tarnowianie mieli na to czternaście dni od odrzucenia wniosku licencyjnego. tj. od 12 czerwca.

- Niezwłocznie po awansie przedstawiciele SPR-u złożyli do Grupy Azoty prośbę o renegocjację warunków umowy sponsoringowej. Ostatecznie, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód korporacyjnych, Grupa Azoty jako główny partner klubu zagwarantowała wyższą kwotę wsparcia na sezon 2018/2019, z zastrzeżeniem gry SPR Tarnów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mamy zapewnienie z klubu, że stosowne odwołanie wraz z kompletem dokumentów m.in. z potwierdzeniem założenia spółki i gwarancją finansową, przekazane zostało do Komisji Odwoławczej Ligi w wymaganym terminie - dodaje Paweł Wochowski, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Komunikacji Grupy Azoty S.A.

Rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2018/19 wystartują na początku września. Kibice w Tarnowie wierzą, że przyjdzie im oglądać zmagania ich drużyny w najwyższej klasie m.in. z udziałem takich krajowych potentatów jak PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock czy KS Azoty Puławy.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Mirosław Żukowski: Adam Nawałka zawiódł, ale się nie skompromitowałRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy SPR PWSZ Tarnów powinien zostać dopuszczony do rozgrywek Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (16):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • trzeci trener azotów 0
  Patrząc z perspektywy czasu, nie wiem co gorsze. Tarnów czy Acron. Przy obecnym traktowaniu Puław przez GA jak dojnej krowy u ruska nie byłoby gorzej.
  mati3600 Jakby was ruski przejęły to byście dopiero piszczeli
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • obserwator LPU 1
  Was też chciał przejąć. Nawet już miał akcje Wasze i Nasze (akcji Tarnowa miał więcej). Więc nie pajacuj .... dzieciaku. Wiecej pokory. Jak dorośniesz to może pogadamy...
  mati3600 Jakby was ruski przejęły to byście dopiero piszczeli
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mati3600 1
  Jakby was ruski przejęły to byście dopiero piszczeli
  Hander Tylko że za tamtego rządu prezesem Grupy Azoty był Jarczewski, prezes Puław, do tego ZA Puławy miały silne przedstawicielstwo w Zarządzie GA. I to było jeszcze po ludzku zorganizowane. Oczywiście logicznym byłoby, gdyby siedziba Grupy była w Puławach, bo są największe i przynoszą 2/3 zysku, ale to nie państwowe Puławy przejmowały Tarnów (bo niby po co miałyby przejmować zadłużonego i niewydolnego prawie bankruta), tylko odwrotnie. A cały syf, jaki teraz jest w tej Grupie, jest zasługą polityków PiS i ich wtyk w firmie. Nie ma miejsca na opisanie wszystkiego, ale wystarczy rzucić okiem na wyniki finansowe przed 2015 i obecne: w 2014 zysk ZA Puławy to ponad 450 milionów, w 2017 cała GA nie osiągnęła tyle, zaś w 2016 zaledwie połowę zysku netto ZA Puławy z 2014. A skoro już nie ma w Zarządzie GA nikogo z Puław, bo pisowska polityczna Rada Nadzorcza GA tak ustaliła, to Zarząd ustala sobie, że zyski z Puław wędrują do Tarnowa. Sorry, zostawili w tym roku ok 21 milionów z ponad 100 milionowej dywidendy...
  [ 7 komentarzy w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×