Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Potężny sponsor wesprze SPR PWSZ Tarnów. Są gwarancje finansowe na Superligę

Klub zawiązał spółkę i zdobył finansowanie na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi. Dzięki współpracy z Grupą Azoty rosną szanse na udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Teraz działaczom pozostaje czekać na pozytywne rozpatrzenie odwołania.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
drużyna SPR-u PWSZ Tarnów Materiały prasowe / SPR PWSZ Tarnów / Na zdjęciu: drużyna SPR-u PWSZ Tarnów

12 czerwca br. PGNiG Superliga odrzuciła wnioski licencyjne trzech klubów, w tym SPR PWSZ Tarnów. Klub w wymaganym terminie nie spełnił wymogów organizatora rozgrywek, głównie finansowych i prawnych.

Jednym z podstawowych powodów zaistniałej sytuacji był brak gwarancji finansowych potencjalnych sponsorów na wymaganą kwotę 2 mln zł. Ponadto, tarnowski klub musiał też założyć spółkę, która zgłosi drużynę do rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn na sezon 2018/2019.

Aby móc założyć ww. podmiot i odpowiedzialnie nim zarządzać, władze SPR-u Tarnów podjęły działania w celu uzyskania gwarancji budżetowej.

- 20 czerwca spełniliśmy wszystkie wymogi licencyjne i posiadamy na to stosowne dokumenty, które wysłaliśmy tego samego dnia do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mamy zabezpieczenie finansowe z Grupy Azoty oraz założyliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialności z kapitałem zakładowym rzędu 100 tys. zł. Wierzymy, że zarówno nasze starania, jak i naszego głównego partnera, jakim jest Grupa Azoty, zostaną dostrzeżone przez organizatora rozgrywek i w sezonie 2018/2019 w Tarnowie zagości szczypiorniak na najwyższym poziomie - mówi Janusz Terlecki, prezes SPR Tarnów.

Wyłącznym właścicielem nowopowstałej spółki - Jaskółka Tarnów sp. z o.o. - jest Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Tarnów. Zarząd tworzą trzy osoby, a na jego czele stanął Janusz Terlecki, który jest także prezesem SPR Tarnów.

Należy zaznaczyć, że klub złożył odwołanie w wymaganym terminie, gdyż zgodnie z regulaminem rozgrywek tarnowianie mieli na to czternaście dni od odrzucenia wniosku licencyjnego. tj. od 12 czerwca.

- Niezwłocznie po awansie przedstawiciele SPR-u złożyli do Grupy Azoty prośbę o renegocjację warunków umowy sponsoringowej. Ostatecznie, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód korporacyjnych, Grupa Azoty jako główny partner klubu zagwarantowała wyższą kwotę wsparcia na sezon 2018/2019, z zastrzeżeniem gry SPR Tarnów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mamy zapewnienie z klubu, że stosowne odwołanie wraz z kompletem dokumentów m.in. z potwierdzeniem założenia spółki i gwarancją finansową, przekazane zostało do Komisji Odwoławczej Ligi w wymaganym terminie - dodaje Paweł Wochowski, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Komunikacji Grupy Azoty S.A.

Rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2018/19 wystartują na początku września. Kibice w Tarnowie wierzą, że przyjdzie im oglądać zmagania ich drużyny w najwyższej klasie m.in. z udziałem takich krajowych potentatów jak PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock czy KS Azoty Puławy.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Mirosław Żukowski: Adam Nawałka zawiódł, ale się nie skompromitował

Czy SPR PWSZ Tarnów powinien zostać dopuszczony do rozgrywek Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
  Tylko czy jeden podmiot może być sponsorem strategicznym/generalnym dwóch klubów jednocześnie? W profesjonalnych ligach zawodowych takie praktyki są niedopuszczalne. No właśnie, tylko
  Czytaj całość
  czy nasza liga jest zawodowa faktycznie czy tylko z nazwy?
  • miki Zgłoś komentarz
   Jest tylko jeden poważny problem. Tarnowianie nie mogą złożyć dodatkowych dokumentów, bo nie mieli uzupełnić dokumentacji tylko mogą odwołać się od decyzji dotyczącej ich
   Czytaj całość
   poprzedniego wniosku. Jeżeli wtedy nie przedstawili zabezpieczenia finansowego to nie ma znaczenia, że teraz je mają. Termin składania wniosków minął, a odwołanie przysługuje tylko od przedstawionego wniosku. Trochę szkoda, bo pewnie nie byłby to dostarczyciel punktów, ale z drugiej strony udział Tarnowa w Superlidze mógłby rzutować na finansowanie Azotów Puławy, które są czołowym polskim zespołem zbierającym punkty do rankingu EHF. Trzeba w przyszłości przemyśleć, czy nie dać ewentualnym beniaminkom np. miesiąca dłużej na przedstawienie dokumentów.
   • Cbc Zgłoś komentarz
    Bardzo ciekawe co zrobią władze Superligi. Jeżeli faktycznie wszystkie wymogi zostały przez Tarnów spełnione i do tego mają mocne gwarancje sponsorskie, to chyba nic nie stoi na
    Czytaj całość
    przeszkodzie, że przyjąć nową ekipę do Superligi. Ja tam nie jestem zwolennikiem poszerzania ligi, ale jeżeli coś ustalamy i ktoś spełnia warunki, to trzeba go przyjąć. Czyżby od nowego sezonu 15-zespołowa Superliga?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×