Superliga zrezygnowała ze wstępnego podziału na grupę granatową i pomarańczową. 14 zespołów - po rozegraniu 26 kolejek rundy zasadniczej - zostanie sklasyfikowanych w tabeli zbiorczej. Na jej podstawie powstaną dwie grupy - mistrzowska z udziałem ośmiu drużyn i spadkowa (sześć zespołów).
Po fazie zasadniczej punkty wyzerują się, czyli przed drugą częścią sezonu dotychczasowy dorobek nie będzie miał właściwie żadnego wpływu na walkę o utrzymanie.
Ósemka najlepszych weźmie udział w rozgrywkach systemem pucharowym, w którym zaplanowano dwumecze. W ćwierćfinale pierwsza drużyna zagra z ósmą, druga z siódmą, itd.
W grupie spadkowej uczestnicy zagrają każdy z każdym (mecz i rewanż). Trzynasty zespół po zakończeniu rywalizacji wystąpi w barażach z pierwszoligowcem. Ostatnia drużyna spadnie z PGNiG Superligi.
Zlikwidowana punkty bonusowe (za zwycięstwo z rywalem z własnej grupy), utrzymano za to system przyznawania oczek - 3 za sukces w regulaminowym czasie, 2 za triumf po karnych, punkt po porażce w serii rzutów z siódmego metra. Spotkanie musi zostać rozstrzygnięte - w razie remisu o wygranej zadecydują karne.
Uczestnicy rozgrywek:
PGE VIVE Kielce
Orlen Wisła Płock
KS Azoty Puławy
KPR Gwardia Opole
NMC Górnik Zabrze
Energa MKS Kalisz
Wybrzeże Gdańsk
Chrobry Głogów
MMTS Kwidzyn
SPR Stal Mielec
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Sandra Spa Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Spójnia Gdynia
ZOBACZ WIDEO
Mundial 2018. Ernest Ivanda: To my jesteśmy małym, dumnym krajem który zawładnął sercami kibiców!