Szczypiorno Cup: będzie "święta wojna"! PGE VIVE rozgromiło MMTS

PGE VIVE Kielce bez problemu wygrało z MMTS-em Kwidzyn 34:17 w pierwszym dniu Szczypiorno Cup. To oznacza, że w sobotę w półfinale mistrzowie Polski zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock.

Miłosz Marek
drużyna PGE VIVE Kielce z tytułem mistrzowskim w Superlidze WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: drużyna PGE VIVE Kielce z tytułem mistrzowskim w Superlidze
Na niespodziankę w meczu PGE VIVE i MMTS-u nie zanosiło się nawet przez chwilę. Co prawda Bartosz Dudek rozpoczął spotkanie od dobrych parad, ale mistrzowie Polski szybko ustawili wynik meczu.

W pierwszym pojedynku kontrolnym PGE VIVE najskuteczniejszym graczem kielczan był Luka Cindrić, którego miało zabraknąć w Kaliszu ze względu na drobny uraz. W piątek aż 8 razy wpisał się na listę strzelców.

Kielczanie dużą rolę przywiązywali do wyprowadzania szybkiego ataku. Błyskawiczne kontrataki okazały się zabójcze dla MMTS-u.

Tałant Dujszebajew po tym meczu nie powinien mieć większych zastrzeżeń do gry w defensywie swojej ekipy. Rywale granicę 10 trafień przekroczyli dopiero w 46. minucie pojedynku.

- To był nasz pierwszy mecz po ciężkiej pracy. Między zespołami jest duża różnica. Mieliśmy dłuższą ławkę, co pozwoliło nam grać przez 60 minut na bardzo wysokim poziomie - ocenił trener kielczan.

W sobotę, w półfinałowym starciu Szczypiorno Cup, dojdzie do pojedynku PGE VIVE i Orlenu Wisły Płock. - To tylko okres przygotowawczy. Chcemy sprawdzić wiele rzeczy, które trenowaliśmy - uspokaja Dujszebajew. W rywalizacji o miejsca 5-8 MMTS zagra z Zagłębiem Lubin.

PGE VIVE Kielce - MMTS Kwidzyn 34:17 (18:7)

PGE VIVE: Ivić, Cupara - Cindrić 8, Dujszebajew 5, Karalek 4, Moryto 4, Mamić 3,  Aguinagalde 2, Jurecki 2, Lijewski 2, Janc 2, Jachlewski 1, Fernandez 1, Kulesz.