Sensacyjne wieści z Mannheim. Działacze Rhein-Neckar Loewen walczą o Uwe Gensheimera

Uwe Gensheimer ponownie może stać się zawodnikiem Rhein-Neckar Loewen. Wicemistrzowie Niemiec próbują wyciągnąć z Paryża swojego byłego gwiazdora.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Uwe Gensheimer Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Uwe Gensheimer
To byłby transfer roku - Rhein-Neckar Loewen chciałby, by Uwe Gensheimer wrócił do Niemiec po trzech latach. Dziennik "Mannheimer Morgen" rozmawiał z menadżer zespołu, Jennifer Kettemann, która twierdzi, że klub czyni starania, by skrzydłowy reprezentacji Niemiec ponownie przywdział barwy Lwów.

Kontrakt Gensheimera z Paris Saint-Germain HB wygasa latem 2019 roku. Mistrzowie Francji nie mają powodów, by odstawiać swojego gwiazdora - w Lidze Mistrzów Niemiec bryluje i w trakcie pobytu w Paryżu był jednym z najlepszych zawodników drużyny. Wydaje się, że PSG będzie chciało zatrzymać go za wszelką cenę, ale do walki o czołowego zawodnika świata włączyło się też RNL.

Gensheimer jest właściwie wychowankiem Lwów. Do drużyny dołączył jako 17-latek, grał w niej od 2003 do 2016 roku. Na zakończenie przygody doprowadził zespół do pierwszego mistrzostwa Niemiec w historii.

W Mannheim zastąpiłby prawdopodobnie kończącego karierę Gudjona Valura Sigurdssona. Kontrakt islandzkiej legendy przestanie obowiązywać 30 czerwca 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO Rhein-Neckar Löwen z pierwszym trofeum w sezonie!
Czy Uwe Gensheimer powinien wrócić do RNL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×