Bundesliga: Piotr Wyszomirski pierwszoplanową postacią Lemgo

Udane wejście Piotra Wyszomirskiego w meczu z Wetzlar. Polski bramkarz odbił osiem piłek, w tym jedną w końcówce i pomógł kolegom odnieść zwycięstwo 25:24.
Marcin Górczyński
Piotr Wyszomirski Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski

Reprezentant kraju zaczął mecz na ławce, przez 13 minut obserwował niezbyt udany występ Petera Johannessona. Piotr Wyszomirski został między słupkami do końca spotkania, miewał lepsze i gorsze momenty, ale jego interwencje okazały się bardzo istotne w rywalizacji z Wetzlar.

Lemgo przez prawie 60 minut traciło 1-2 bramki. Interwencje Polaka (w sumie osiem) nie pozwalały rywalom odskoczyć na większy dystans. Wyszomirski zaliczył najważniejszą paradę na minutę przed końcem. Odbił rzut Lenny'ego Rubina, a tuż przed końcem Fabian van Olphen zapewnił TBV zwycięstwo 25:24.

W czwartkowy wieczór grali też faworyci rozgrywek. Flensburg rozniósł w pył Frisch Auf! Goeppingen, do przerwy pozwolił rzucić tylko pięć goli. Fenomenalne statystyki wykręcił Benjamin Burić, czujący się coraz lepiej w bramce Wikingów (17 parad przez 60 minut). Równie imponujący występ na koncie Mikaela Appelgrena. Szwed odbił aż 20 rzutów graczy Stuttgartu, a Rhein-Neckar Loewen kontrolowało dzięki temu mecz z TVB.

Fuechse otrząsnęło się po inauguracyjnej wpadce z Goeppingen. Lisy, wciąż grające w bardzo okrojonym składzie, po zaciętym meczu uporały się z Minden. Duńczyk Jacob Holm zaczyna spłacać niebotyczne 500 tys. euro, które berlińczycy włożyli w jego transfer. W 2. kolejce rzucił osiem goli.