PGNiG Superliga Kobiet: Korona Handball wygrała w Kościerzynie. Zbyt późna pobudka miejscowych

I zaczęło się! W pierwszym meczu PGNiG Superligi kobiet w tym sezonie, UKS PCM Kościerzyna uległ Koronie Handball Kielce 26:30. Zespół gości prowadził już różnicą dziewięciu trafień. Kaszubki obudziły się zbyt późno.

Michał Gałęzewski
Honorata Syncerz WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Honorata Syncerz
Przed sezonem UKS PCM Kościerzyna mocno się osłabił. Aż sześć z trzynastu zawodniczek debiutowało w sobotę w PGNiG Superlidze. Już na samym początku spotkania przewagę wywalczyły kielczanki, które po bramce Honoraty Syncerz, prowadziły 4:1. Później jednak nastąpiła pobudka gospodyń.

Zespół prowadzony od lat przez Dariusza Męczykowskiego bardzo szybko wyrównał, a po rzucie Joanny Gędłek, wyszedł na prowadzenie 7:6! Od stanu 9:9 gospodynie zaliczyły jednak niezwykle bolesny przestój. Ekipa wracającego do PGNiG Superligi Pawła Tetelewskiego rzuciła siedem bramek z rzędu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:18.

Od początku drugiej części meczu zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego potrafił zaznaczyć swoją przewagę. Po rzuceniu czterech bramek z rzędu, Korona Handball już w 39. minucie prowadziła różnicą dziewięciu trafień. Zawodniczki z Kościerzyny płaciły frycowe. W końcu w większości jeszcze niedawno występowały jedynie na pierwszoligowych parkietach.

Zespół gospodarzy przebudził się dopiero na cztery minuty przed końcem. Co prawda rzucenie pięciu bramek w tak krótkim czasie może budzić podziw, jednak na jakiekolwiek odrobienie strat było tutaj za późno. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 26:30 i pierwszy komplet punktów pojechał do Kielc.

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 26:30 (13:18)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak - Pękala 6, Fesdorf 6, Gędłek 3, Zawalich 3, Wicik 3, Białek 2, Heromińska 2, Wróblewska 1 oraz Somionka, Kreft.