Kw. LM: SG BBM Bietigheim Karoliny Kudłacz-Gloc pierwszym finalistą turnieju w Lublinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc
zdjęcie autora artykułu

W Lublinie w pierwszym spotkaniu półfinałowym turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń, niemiecka ekipa SG BBM Bietigheim, z Karoliną Kudłacz-Gloc w składzie, uporała się z Super Amarą Bera Bera San Sebastian (33:27) i awansowała do finału.

Drużyna z Niemiec była faworytem konfrontacji i od początku chciała narzucić swój styl gry. Dobrze poczynała sobie Maura Visser, dzięki której szczypiornistki SG BBM po pierwszym kwadransie rywalizacji prowadziły 8:5.

Piłkarki ręczne Super Amary ambitnie walczyły i jeszcze w pierwszej połowie potrafiły dotrzymywać kroku rywalkom. Ostatecznie 1. odsłona potyczki zakończyła się triumfem drużyny Kudłacz-Gloc 17:15.

Po zmianie stron drużyna z San Sebastian już nie miała zbyt wiele do powiedzenia, bo na boisku dzieliły i rządziły wicemistrzynie Niemiec, których przewaga rosła z każdą minutą.

Do bramki przeciwniczek trafiały głównie Anna Loerper, Laura van der Heijden, Fie Woller i Kim Naidzinavicius, a SG BBM Bietigheim ograło Super Amara Bera Bera San Sebastian 33:27. W niedzielnym finale lubelskiej imprezy niemiecki klub zmierzy się z MKS-em Perłą Lublin.

Kw. Ligi Mistrzyń, 1. półfinał:

SG BBM Bietigheim - Super Amara Bera Bera San Sebastian 33:27 (17:15) Najwięcej bramek: dla SG BBM Bietigheim - Anna Loerper, Maura Visser i Laura van der Heijden - po 5, [...], Karolina Kudłacz-Gloc; dla Super Amara Bera Bera San Sebastian - Silvia Arderius Martin i Elke Josseline Karsten - po 6.

Awans do finału: SG BBM Bietigheim.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce z pewnym zwycięstwem. Górnik przestraszył się swojej szansy

Źródło artykułu: