2. Bundesliga: niespodzianka w Hagen. Bartosz Konitz górą w "polskim" starciu

W 3. serii spotkań Eintracht Hagen z Bartoszem Konitzem w składzie zwyciężył 27:26 z TuS N-Luebbecke, w barwach którego wystąpili Łukasz Gierak i Patryk Walczak.

Bartosz Grzelak
Bartosz Konitz WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Bartosz Konitz

W trzecim spotkaniu 2. Bundesligi Bartosz Konitz oraz jego koledzy z drużyny VfL Eintrachtu Hagen zanotowali już drugie zwycięstwo i powoli stają się rewelacją rozgrywek. Tym razem odprawili z kwitkiem kandydata do awansu - TuS N-Luebbecke i wraz z TuS Ferndorf oraz HSC 2000 Coburg przewodzą w tabeli. Początek meczu, nerwowy dla obydwu stron, był lepszy w wykonaniu gospodarzy. Eintracht objął prowadzenie 7:5 po rzucie niezbyt skutecznego Batosza Konitza (1/5 rzutów).

W Krollman Arenie nie brakowało zwrotów akcji, jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy TuS N-Luebbecke wrócili do gry i przez dłuższy czas prowadzili wyrównaną walkę (18:17). Po jednej bramce dla gości rzucili Łukasz Gierak i Patryk Walczak,  jednak na nic to się zdało. Końcówka starcia należała do podopiecznych Nielsa Pffanenschmidta, w której na minutę przed końcem wygraną zapewnił Daniel Mestrum (27:25).

Na właściwe tory wraca Denis Szczęsny, który był kluczowym zawodnikiem w zwycięskim spotkaniu TUSEM Essen. Drużyna z Essen wyraźnie przeważała nad HC Elbflorenz i wygrała 33:25, a polski rozgrywający zaliczył aż siedem trafień (7/9 rzutów).

Drugi triumf odnieśli również szczypiorniści VfL Luebeck-Schwartau, którzy przed własną publicznością łatwo pokonali Dessau-Rosslauer HV (30:24). Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale od 25. minuty gospodarze stopniowo odjeżdżali rywalom, osiągając przewagę nawet dziesięciu trafień w drugiej odsłonie starcia. Trzy bramki rzucił reprezentant Polski, Paweł Genda (3/5 prób).