PGNiG Superliga kobiet: MKS Perła zdominowała mecz na Kaszubach

Nie było mowy o niespodziance w meczu UKS PCM Kościerzyna - MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski od samego początku dominowały nad rywalkami i ostatecznie wygrały w hali w Wielkim Klinczu 43:21.

Michał Gałęzewski
zawodniczki MKS Perły Lublin Facebook / MKS Lublin / Przemek Gąbka / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Perły Lublin
Ten sezon może być niesamowicie trudny dla UKS-u PCM Kościerzyna. To zdecydowanie najmłodszy zespół w lidze i od samego początku było widać olbrzymią przepaść pomiędzy dwoma zespołami. Już w 10. minucie, gdy do bramki Dominiki Brzezińskiej-Recław trafiła Agnieszka Kowalska, było 1:6.

Później mecz wyglądał podobnie. Doskonały okres gry zaliczyła Aneta Łabuda, która od 19. do 27. minuty rzuciła 5 bramek, a tuż przed przerwą trafiła po raz szósty. W tym samym czasie, cały kościerski zespół miał na swoim koncie zaledwie pięć bramek! Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 7:20. Pogrom.

Mimo zmian w składzie, drużyna Roberta Lisa również po przerwie śrubowała wynik. Gdy na tablicy w hali w Wielkim Klinczu widniała 41. minuta spotkania, Dagmara Nocuń trafiła na 29:10. Dopiero od tego czasu, zawodniczki z Kaszub zaczęły grać jak równy z równym.

Skuteczna była Natalia Fesdorf, która już w poprzednich spotkaniach pokazała próbki swoich umiejętności. Zespół z Kościerzyny zaczął zdobywać w końcu bramki, ale na cokolwiek więcej, niż uniknięcie jeszcze wyższego pogromu nie było w tym składzie osobowym szans. Spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 21:43. Komplet punktów pojechał do Lublina, a UKS PCM musi mocno pracować, by walczyć skutecznie o utrzymanie.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Perła Lublin 21:43 (7:20)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak - Somionka 6, Fesdorf 6, Pękala 3, Gędłek 2, Sus 1, Zawalich 1, Wicik 1, Wróblewska 1 oraz Kreft, Heromińska.