PGNiG Superliga kobiet: KPR Gminy Kobierzyce wznosi się na wyższy poziom

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce wygrały kolejny mecz PGNiG Superligi kobiet, znów udowadniając, że stać je w tym sezonie na wiele. Zespół Edyty Majdzińskiej pokonał w Chorzowie Ruch 29:21.

Michał Gałęzewski
Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce) Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce)
Drużyna KPR-u Gminy Kobierzyce jest przykładem, jak modelowo można rozwijać klub. Po sezonach spędzonych w I lidze, klub awansował do wyższej klasy rozgrywkowej i rozpycha się w niej łokciami coraz mocniej. Początek spotkania w Chorzowie był jednak bardzo dziwny.

Gdy w ciągu sześciu minut zawodniczki z Kobierzyc rzuciły pięć bramek z rzędu wydawało się, że niedługo może być już po meczu. W tym momencie jednak podobną serią popisał się KPR Ruch i spotkanie zaczęło się od nowa.

Co prawda po trafieniu Marceliny Polańskiej chorzowianki po kwadransie gry wyszły na chwilę na prowadzenie, jednak później już nieznaczną przewagę miał KPR Gminy Kobierzyce. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 11:14 i jeszcze wszystko było możliwe.

Drużyna Edyty Majdzińskiej potrafiła pójść po przerwie za ciosem i konsekwentnie powiększała przewagę. Na 14 minut przed końcem było już 15:23. KPR Ruch Chorzów nie zdołał już odmienić losów spotkania. Zakończyło się ono rezultatem 21:29 i zespół z Dolnego Śląska wzmocnił swoją pozycję w górnej szóstce. Chorzowianki muszą natomiast szukać punktów w innych spotkaniach.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 21:29 (11:14)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Grabińska 7, Doktorczyk 3, Tyszczak 3, Polańska 2, Lipok 2, Sójka 2, Piotrkowska 1, Stokowiec 1 oraz Kiel, Nimsz, Masłowska.