Golden League: sensacja z udziałem Polek. Dunki pokonane we własnej hali!

Jedna z najsilniejszych drużyn świata pokonana i to we własnym obiekcie. Polska ograła Danię 23:21 po znakomitej drugiej połowie. Biało-Czerwone dały rzucić rywalkom po zmianie stron tylko 7 bramek.

Krzysztof Kempski
Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk Materiały prasowe / PRESS FOCUS / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk
Podopieczne Leszka Krowickiego doskonale zdawały sobie sprawę, z jak trudnym przeciwnikiem przyszło im się zmierzyć. Polki jednak nic w tym meczu nie musiały i ta rola doskonale im odpowiadała. Od początku zawodów przeciwko Dunkom widać było, że poprzedni udany występ podczas tegorocznego Golden League doskonale na nie wpłynął.

Biało-Czerwonym nie mogła pomóc liderka drużyny, Karolina Kudłacz-Gloc. Na kole pozostały: Joanna Drabik i Sylwia Matuszczyk. W ostatniej chwili ze składu wypadła Joanna Szarawaga. Te fakty nijak się miały do przebiegu sobotniego starcia. Polki rozpoczęły ten mecz naprawdę dobrze. Po 10. minutach prowadziły z faworytem 5:3. Nie był jednak tylko moment, w którym zawodniczki Krowickiego wydawały się kontrolować boiskowe wydarzenia. Jeszcze przed upływem kwadransa ich przewaga wzrosła do 3 "oczek" (9:6).

Szkoda późniejszego przestoju. Kilkuminutowy impas pozwolił mocnym Dunkom wyjść na prowadzenie, którego nie oddały już do końca pierwszej połowy. Niemniej, od stanu 10:10 zawody znowu się wyrównały. W szatni polskiego obozu powiało optymizmem, bo druga część tego spotkania miała zgoła inny przebieg. Przyjezdne szybko doprowadziły do wyrównania i nabrały przysłowiowego wiatru w żagle. Świetnie radziły sobie przede wszystkim w formacji obronnej. Na dowód tego wystarczy wskazać fakt, że ekipa ze Skandynawii dopiero w 38. minucie zdołała trafić pierwszą bramkę w drugiej połowie.

To nie koniec pochwał, które po spotkaniu zebrały Biało-Czerwone. Jeszcze w 45. minucie zawodów wydawało się, że nic nie jest rozstrzygnięte. Dwie bramki zaliczki to w piłce ręcznej żadna przewaga. Ale postawa gospodyń wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Nerwy robiły swoje. Sensacja z każdą kolejną chwilą nabierała realnych kształtów. W 53. minucie było 19:21. Podopieczne Klavsa Bruuna Joergensena w tamtym momencie miały na swoim koncie raptem 5 bramek. Polki takiej szansy nie mogły zmarnować. Utrzymały chłodne głowy i pewnie pokonały swoje przeciwniczki, z którymi za dwa miesiące zagrają podczas francuskich ME.

W niedzielę (30 września) szczypiornistki z kraju znad Wisły zakończą rywalizację w Golden League. Zagrają z aktualnym mistrzem świata, Francją. Trójkolorowe jak na razie zupełnie nie radzą sobie w tym turnieju. Przy korzystnych wynikach to właśnie zespół Krowickiego może stanąć na 1. miejscu.