Liga Mistrzów: z dużej chmury mały deszcz. PSG rozgromiło PPD RK Zagrzeb

Bez niespodzianki w Zagrzebiu. Paris Saint-Germain bardzo pewnie zwyciężyło 32:21 z PPD RK Zagrzeb w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Jednym z twórców wygranej został Rodrigo Corrales, były bramkarz Orlenu Wisły Płock.

Bartosz Grzelak
Mikkel Hansen Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu: Mikkel Hansen

W ostatnim ligowym spotkaniu zawodnicy Paris Saint-Germain HB z trudnościami zremisowali z USAM Nimes Gard, a szczypiorniści RK PPD Zagrzeb ograli Flensburg. Dlatego nadchodzące starcie obu drużyn zapowiadało wyrównaną walkę i duże emocje. Nic bardziej mylnego, PSG z łatwością rozgromiło rywali. Chorwaci grali składną, szybką piłkę ręczną i objęli prowadzenie po świetnym rzucie Arbera Qerimiego (3:1). Były to jednak miłe złego początki.

Początek widowiska był wyrównany, ale po kwadransie gospodarze pogubili się, natomiast w grze paryżan można było dostrzec wyższą jakość w wyszkoleniu technicznym oraz dojrzałość taktyczną. Z drugiej linii celnie rzucał Nedim Remili, nie do zatrzymania był Luka Karabatić. Francuski obrotowy rzucił osiem bramek i został najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. PSG uśpiło czujność rywali i po kilku schematycznych, ale do bólu skutecznych akcjach prowadziło 10:7.

Bohater ostatniego pojedynku z Flensburgiem, Urh Kastelić mógł pozazdrościć dyspozycji, w jakiej znajdował się Rodrigo Corrales - Hiszpan bronił ze skutecznością na poziomie 45 proc. W 22. minucie były bramkarz Orlenu Wisły Płock obronił rzut karny oraz dobitkę w wykonaniu Zlatko Horvata. Przed przerwą bombą z drugiej linii popisał się Mikkel Hansen i PSG odjechało miejscowym na sześć trafień (15:9).

Na początku drugiej połowy podopieczni Raula Gonzaleza dokonali egzekucji i powiększyli przewagę do jedenastu trafień. Gospodarze szybko zrezygnowali z odrabiania strat, gdyż kolejne rzuty Horvata i Luki Mrakovcicia nie przynosiły wymiernych efektów.