2. Bundesliga: zwycięstwo TuS N-Luebbecke. Walczak skuteczniejszy od Gendy

TuS N-Luebbecke z Patrykiem Walczakiem i Łukaszem Gierakiem w składzie wygrało 23:16 z VfL Luebeck-Schwartau, Pawła Gendy w 6. kolejce rozgrywek 2. Bundesligi. Zwycięstwo odniósł również Denis Szczęsny barwach TUSEM Esseen (29:24).

Bartosz Grzelak
Patryk Walczak przy piłce WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Patryk Walczak przy piłce

Piłkarze ręczni TuS N-Luebbecke w końcu przełamali, trwającą od trzech spotkań, serię porażek i wygrali 23:16 z VfL Luebeck-Schwartau w 6. kolejce na zapleczu Bundesligi. Jednym z twórców zwycięstwa był Patryk Walczak - polski obrotowy rzucił pięć bramek, cztery z nich padły w decydującej drugiej części spotkania (5/7 rzutów).

Wtedy gospodarze odskoczyli najpierw na cztery trafienia przewagi, by z minutę na minutę powiększać przewagę, ostatecznie aż do siedmiu bramek różnicy (23:16). W barwach zwycięskiej ekipy wystąpił również Łukasz Gierak. Po drugiej stronie parkietu cztery trafienia zanotował Paweł Genda, który tego dnia miał nieco rozregulowany celownik (4/9 prób).

Kolejny triumf odnieśli także szczypiorniści z TUSEM Essen, którzy pokonali 29:24 HC Rhein Vikings. Drużynie przysłużył się Denis Szczęsny, rzucając trzy gole w ostatnich dwudziestu minutach spotkania (3/6 rzutów). Dzięki temu zwycięstwu TUSEM zostało liderem 2. Bundesligi.

Po świetnym otwarciu sezonu nastał nieco słabszy okres dla VfL Eintrachtu Hagen  - druga porażka z rzędu, tym razem 24:27 z Wilhelmshavener HV, spowodowała spadek na 11. miejsce w tabeli rozgrywek. Chociaż Bartosz Konitz był bliski wywalczenia punktu, gdy na pięć minut przed końcem spotkania rzucił kontaktową bramkę - 22:23 (1/2 prób), to ostatnie udane akcje należały do przeciwników. Polski rozgrywający zebrał również dwa wykluczenia.