El. ME 2020: wielki powrót do kadry Słoweńców. Veselin Vujović namieszał w składzie

Veselin Vujović i Dean Bombac znowu nadają na wspólnych falach. Selekcjoner Słoweńców po długiej przerwie powołał byłego środkowego PGE VIVE Kielce. W składzie brakuje za to kilku znanych nazwisk, m.in. Igora Zabicia.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Dean Bombac WP SportoweFakty / MARIJAN MURAT / Na zdjęciu: Dean Bombac
Konflikt rozgrywającego z trenerem był tajemnicą poliszynela. Najpierw, oficjalnie z powodu urazu, opuścił MŚ 2017, a potem po prostu przestał dostawać powołania, nie wystąpił na ME 2018. Nic nie zapowiadało, że Veselin Vujović może sięgnąć po Deana Bombaca, skoro pomijał go nawet w najlepszych kieleckich czasach.

Środkowy odszedł latem z PGE VIVE , nie zgodził się na redukcję zarobków o 25 proc. i wrócił do Picku Szeged, gdzie zawsze witają go z otwartymi rękoma. Nie prezentował się jakoś nadzwyczajnie, ale na tyle dobrze, że Vujović wysłał nominację.

Możliwe, że decyzja Czarnogórca wiąże się z trudną sytuacją kadrową. Szalejący w Bundeslidze Marko Bezjak zamierza odpocząć od reprezentacji, bracia Skube nie dogadują się z trenerem, a Aleks Vlah jest kontuzjowany. Do wyboru zostali podstawowy środkowy Miha Zarabec, Rok Ovnicek i 18-letni Domen Makuc, na którego jeszcze przyjdzie czas.

Vujović odstawił też kilku doświadczonych graczy, m.in. Vida Kavticnika, Matevza Skoka, na zgrupowaniu zabraknie regularnie powoływanych Igora Źabicia (Orlen Wisła), Tilena Kodrina czy Jana Grebenca, kontuzję leczy Gasper Marguc.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Olbrzymia niespodzianka w Płocku. Zobacz najlepsze akcje meczu

W meczach eliminacyjnych mogą za to wystąpić pozostali Słoweńcy z Superligi, Ziga Mlakar z Wisły i Blaż Janc z VIVE.

Brązowi medaliści MŚ 2017 na inaugurację el. ME 2020 zmierzą się Łotyszami (24 października). Cztery dni później zagrają z Estończykami.

Skład Słoweńców na el. ME 2020: 

Bramkarze: Klemen Ferlin (Celje), Urh Kastelić (RK PPD Zagrzeb), Urban Lesjak (TSV Hannover-Burgdorf)

Skrzydłowi: Dario Cingesar (PAUC Handball), Blaż Janc (VIVE), Mario Sostarić (Pick Szeged), Matic Verdinek (Gorenje)

Rozgrywający: Matić Groselj (Celje), Dean Bombac (Pick Szeged), Nik Henigman (Pick Szeged), Gregor Ocvirk (Vardar Skopje), Borut Mackovsek (Veszprem), Ziga Mlakar (Orlen Wisła), Rok Ovnicek (Celje), Miha Zarabec (THW Kiel)

Obrotowi: Blaż Blagotinsek (Veszprem), Matej Gaber (Pick Szeged), Matic Suholeznik (Dunkerque), Vid Poteko (Mieszkow Brześć)

Czy jesteś zaskoczony/a powołaniem Bombaca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×