Bundesliga: kolejna kanonada drużyny Chrapkowskiego. Dobry mecz Majdzińskiego

W Bundeslidze wszystko standardowo. Wygrali faworyci, a SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego rozstrzelał Friesenheim. Powołanie do kadry uskrzydliło Macieja Majdzińskiego. Na koncie rozgrywającego kolejny udany występ.

Marcin Górczyński
Piotr Chrapkowski (po prawej) Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (po prawej)
Friesenheim mogło spodziewać się trudnych chwil w 9. kolejce, bo na jego parkiet przyjechał rewelacyjny w tym sezonie Magdeburg. Pierwsze minuty potwierdziły obawy. Jannick Green przyciągał prawie wszystkie piłki, osiągał ponad 60 proc. skuteczności w bramce. Atak funkcjonował na tyle dobrze, że Gladiatorzy szybko uzyskali bezpieczne prowadzenie. Szalał główny kandydat do tytułu króla strzelców Matthias Musche, do wysokiej formy wrócił Michael Damgaard. Ostatnia drużyna tabeli nie miała szans.

Piotr Chrapkowski zagrał na swoim stałym poziomie - w szybkich wyjściach od obrony rzucił dwa gole, jeden raz obił bramkarza. Polak miał więcej zadań z tyłu, gdzie nie ustrzegł się błędów, dwa razy wylądował na ławce z karą. Jego Magdeburg jest wiceliderem tabeli za Flensburgiem, który dzięki kapitalnemu Torbjornowi Bergerudowi w bramce spokojnie pokonał Stuttgart.

Z niezłej strony pokazał się Maciej Majdziński. Rozgrywający - powołany do kadry po trzech latach - wyszedł w siódemce Bergischer i wyglądał bardzo dobrze. Rzucił dwa gole, szukał lepiej ustawionych kolegów (4 asysty), walczył w obronie. Mógłby tylko zredukować liczbę błędów własnych. Beniaminek wygrał po raz siódmy i jest już na sensacyjnej czwartej lokacie. Przegrani z Lipska wciąż niebezpieczni blisko strefy spadkowej. Maciej Gębala rzucił dla SC DHfK jednego gola i pracował w defensywie.

Kuriozalny mecz w Kilonii. THW przegrywało z Wetzlar 0:5, wyrównało i... znowu straciło pięć bramek. Po przerwie Zebry zaprezentowały się o niebo lepiej, stłamsiły rywala i pozwoliły rzucić Wetzlar tylko siedem goli w ciągu 30 minut.

DKB Handball Bundesliga, 9. kolejka:

TSG Lu-Friesenheim - SC Magdeburg 28:37 (10:17)
Najwięcej bramek: dla Friesenheim - Jerome Mueller 5; dla Magdeburga - Matthias Musche 11, Michael Damgaard 9, Christian O'Sullivan 6, (...), Piotr Chrapkowski 2

Bergischer HC - SC DHfK Lipsk 27:23 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Bergischer - Linus Arnesson 9, Arnor Thor Gunnarsson 6, (...), Maciej Majdziński 2; dla Lipska - Maximilian Jahnke 8, (...), Maciej Gębala 1

THW Kiel - HSG Wetzlar 29:19 (12:12)
Najwięcej bramek: dla THW - Magnus Landin, Niclas Ekberg - po 7; dla Wetzlar - Emil Frend Ofors 5, Anton Lindskog, Stefan Cavor - po 4

SG Flensburg-Handewitt - TVB 1898 Stuttgart 29:21 (13:8) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Rasmus Lauge Schmidt 9, Lasse Svan, Jim Gottfridsson - po 4; dla Stuttgartu - Lukas von Deschwanden 5