PGNiG Superliga: jak za dawnych lat. Orzechowski poprowadził MMTS Kwidzyn do zwycięstwa

Osiem bramek Roberta Orzechowskiego, po przerwie błyszczeli Michał Peret i Bartosz Dudek, a MMTS Kwidzyn w 8. kolejce PGNiG Superligi poradził sobie z ambitnie walczącą Sandra Spa Pogonią Szczecin (27:22).
Jarosław Kowalski
Newspix / Paweł Janczyk / Na zdjęciu: Robert Orzechowski

Od samego początku minimalną przewagę w tej potyczce mieli goście. Zmieniło się to po 19. minucie meczu, kiedy po trafieniu Kamia Kriegera na prowadzenie 8:7 wyszli kwidzynianie. Wtedy o czas poprosił trener Pogoni Piotr Frelek i jak się okazało była to bardzo dobra decyzja.

Jego zespół kilka minut później objął prowadzenie 10:8 i taką przewagę utrzymywał przez dłuższy czas. Zmieniło się to po... przerwie na żądanie wziętej w 27. minucie przez szkoleniowca czaro-czerwonych, Tomasza Strząbałę. W tym momencie na tablicy wyników było 11:13, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:13. Swoje najlepsze czasy w Kwidzynie przypomniał sobie Robert Orzechowski, zdecydowany lider przed przerwą (pięć goli).

Portowcy zaskoczyli - za faworytów uznawano przecież MMTS, który w Kielcach dzielnie stawiał czoła PGE VIVE Kielce. Gospodarze długo nie potrafili odskoczyć od rywali. Ciosami wymieniali się obrotowi, raz Arkadiusz Bosy, raz Michał Peret. Przełom nastąpił w 44. minucie - Bartoszowi Dudkowi pomogli obrońcy, po chwili golkiper poradził sobie z rzutem Mateusza Zaremby, a Michał Potoczny wykorzystał karnego po faulu - a jakże - na Perecie (22:19).

MMTS na moment stracił skuteczność, pomylili się najlepszy wśród kwidzynian Orzechowski i Andrzej Kryński, piłkę "ostatniej szansy" odbił Marek Bartosik i na pięć minut przed końcem trener Frelek zaprosił swoich graczy na rozmowę (25:22).

Przerwa nic nie dała, Pogoń myliła się na potęgę. Znowu uaktywnił się Dudek i całkowicie zneutralizował zagrożenie. Jego dwie ostatnie interwencje były ozdobą końcówki.