El. ME 2020: mecz, o którym trzeba zapomnieć. Niemcy liderem "polskiej" grupy

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / EIBNER/Rene Weiss / Na zdjęciu: Niclas Pieczkowski
East News / EIBNER/Rene Weiss / Na zdjęciu: Niclas Pieczkowski

W niedzielny wieczór grali grupowi rywale reprezentacji Polski. W nieciekawym spotkaniu faworyzowani Niemcy pewnie ograli drużynę Kosowa (30:14).

Na zakończenie weekendu grali nie tylko Polacy. W drugim meczu grupy 1 eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Kosowa mierzyła się z drużyną Niemiec. W meczu z cyklu "zagraj, wygraj, zapomnij" nasi zachodni sąsiedzi pewnie ograli gospodarzy. Chociaż wynik może wskazywać na łatwą zwycięstwo, podopieczni Christiana Prokopa przez długi czas męczyli się z niżej notowanym rywalem.

Pierwszą połowę można podsumować dwoma słowami - odbyła się. Oglądanie obydwu drużyn do najprzyjemniejszych nie należało. O ile można wybaczyć Kosowianom, którzy handballowego kunsztu dopiero się uczą, tak postawa reprezentacji Niemiec mogła rozczarować kibiców. Gra im się wyraźnie nie kleiła, popełniali za dużo - jak na skalę trudności rywala - prostych błędów, a emocji więcej można by doświadczyć na grzybobraniu.

Trochę lepiej wyglądało to w końcówce pierwszej odsłony. Niemcy wrzucili drugi bieg, mocniej stanęli w obronie i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Piłki po rzutach Uwe Gensheimera i Jannika Kohlbacher coraz częściej znajdowały drogę do bramki rywala. Do przerwy +10 dla Niemców.

Obraz gry nie zmienił się po gwizdku. Kadra Prokopa rozpędzała się bardzo, bardzo powoli. Cztery bramki Niemców w 10 minut najlepiej oddaje atrakcyjność niedzielnego spotkania. W tym samym czasie Kosowianom udało się trafić tylko raz.

Na ratunek widowisku przyszli bramkarze, którzy raz po raz serwowali kibicom swoje interwencje. Dario Quenstedt oraz Haris Berisha bronili na przyzwoitej skuteczności. W pamięci zostanie na pewno parada tego drugiego.Golkiper gospodarzy w imponującym stylu wybronił wrzutkę kończoną przez Tobiasa Reichmanna.

Pod koniec spotkania gra nieco przyspieszyła, nie zmieniło to jednak ostatecznego rezultatu. Niemcy, po niemiłosiernie nudnym meczu, w którym nie zaprezentowali niczego spektakularnego, wygrywają pewnie z Kosowem i obejmują samodzielnie fotel lidera grupy 1.

El. ME 2020, gr. 1 (2. kolejka): Kosowo - Niemcy 14:30 (5:15)

Najwięcej bramek: dla Kosowa - Deniz Terziqi 5; dla Niemiec - Uwe Gensheimer, Niclas Pieczkowski - po 4.

Czy reprezentacja Niemiec wygra grupę 1?