Bundesliga: Bergischer Macieja Majdzińskiego wciąż rewelacją rozgrywek

Bergischer pracuje na tytuł najlepszego beniaminka ostatnich lat w Bundeslidze. Drużyna Macieja Majdzińskiego wygrała 30:28 z VfL Gummersbach i utrzymuje rewelacyjne piąte miejsce.

Marcin Górczyński
Maciej Majdziński (z prawej) Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Maciej Majdziński (z prawej)
Tym razem Maciej Majdziński nie odgrywał głównej roli, prawe rozegranie obsadził jego rywal, Bogdan Andre Criciotoiu. Rumun spisał się dobrze, ale najwięcej zależało od środkowych. Linus Arnesson i Tomas Babak rzucili decydujące bramki w ostatnich dwóch minutach. Polak natomiast zakończył mecz bez zdobyczy.

Drugi raz z rzędu poza kadrą Lemgo znalazł się Piotr Wyszomirski. Bez polskiego bramkarza jego zespół przegrał 26:31 z Hannoverem, który jest na tyle zadowolony z 1,5 roku pracy duetu Antonio Carlos Ortega - Iker Romero, że niedawno przedłużył umowy z Hiszpanami.

Ważne zwycięstwo na koncie Lipska, który z Andrzejem Rojewskim i Maciejem Gębalą w składzie pokonał wyżej notowane Minden 26:25. Dzięki sukcesowi SC DHfK oddaliło się od strefy spadkowej, gdzie wpędziła je niedawna seria porażek. Polacy bez gola.

Sensacją pachniało w Mannheim. Na dziesięć minut przed końcem Rhein-Neckar Loewen przegrywało 20:23 z Erlangen. Lwy uratował Andreas Palicka. Szwedzki golkiper obudził się po marnym początku i bronił jak w transie, po jego paradach kontry wykorzystali skrzydłowi albo akcje wyprowadzał Andy Schmid. Z Frisch Auf! Goeppingen męczyło się też THW Kiel. Zebrom pomógł bramkarz, Andreas Wolff odbił mnóstwo ważnych piłek po przerwie.

DKB Handball Bundesliga:

Bergischer HC - VfL Gummersbach 30:28 (14:16)
Najwięcej bramek: dla Bergischer - Fabian Gutbrod 6, Tomas Babak, Jeffrey Boomhouwer - po 5; dla Gummersbach - Gharehl Norouzinezhad 8, Marvin Sommer 6

SC DHfK Lipsk - TSV GWD Minden 26:25 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Lipska - Philipp Weber 10; dla Minden - Andreas Cederholm 8, Miljan Pusica 5

TBV Lemgo - TSV Hannover-Burgdorf 26:31 (14:20)
Najwięcej bramek: dla Lemgo - Tim Hornke 8, Donat Bartok 6; dla Hannoveru - Kai Haefner 8, Lars Lehnhoff 6

THW Kiel - Frisch Auf! Goeppingen 28:26 (14:15)
Najwięcej bramek: dla THW - Niclas Ekberg 7, Patrick Wiencek 6; dla FAG - Marcel Schiller 9

Rhein-Neckar Loewen - HC Erlangen 29:26 (15:14)
Najwięcej bramek: dla RNL - Gudjon Valur Sigurdsson 9, Jannik Kohlbacher 4; dla Erlangen - Christoph Steinert 9, Nico Buedel 6

MT Melsungen - TSG Lu-Friesenheim 30:26 (14:11) Najwięcej bramek: dla Melsungen - Lasse Mikkelsen 10, Yves Kunkel 7; dla Friesenheim - Jerome Mueller 6