Bundesliga: Piotr Wyszomirski wrócił do bramki Lemgo

Pierwszy dłuższy występ Piotra Wyszomirskiego po ponad miesięcznej przerwie. Reprezentant Polski wrócił do gry i pomógł TBV Lemgo odnieść zwycięstwo z Bietigheim.
Marcin Górczyński
Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski

Po październikowym zgrupowaniu reprezentacji Piotr Wyszomirski zgłosił uraz, który wyeliminował go z trzech kolejek. Polak znalazł się w kadrze na poprzedni mecz, ale nie wstał z ławki. Z Bietigheim, przy wysokim prowadzeniu, mógł obyć się z parkietem. Spędził między słupkami 28 minut, odbił cztery piłki. Lemgo rozbiło beniaminka 40:27. Błysnął reprezentant Niemiec Tim Hornke, autor aż 16 trafień.

Flensburg wciąż pozostaje niepokonany. Obrońcy tytułu stali się specjalistami od horrorów, po raz szósty w tym sezonie wygrali różnicą jednej bramki. Wetzlar sprawiło im nadzwyczaj dużo trudności, dopiero gol Hampusa Wanne z ostatniej minuty zdecydował o sukcesie Wikingów.

Lidera próbuje gonić grupowy rywal Azotów w Pucharze EHF. THW Kiel zagrało świetną drugą połowę w Hannoverze, brylowali rozgrywający i Zebry zrównały się punktami z Flensburgiem, ale mają o dwa spotkania rozegrane więcej. Po dobrym początku sezonu zwolnił beniaminek z Bergischer. Już bez poważne kontuzjowanego Macieja Majdzińskiego przegrał w Berlinie z Fuechse.