ME 2018: emocje tylko w meczu Polek. Pewne zwycięstwa Francji, Słowenii i Serbii

Podczas szóstego dnia mistrzostw Europy piłkarek ręcznych najwięcej emocji dostarczyło starcie Szwedek z Polkami, które zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 23:22. Wygrane odniosły również Serbki, Francuzki i Słowenki.
Tomasz Rosiński
PAP/EPA / EDDY LEMAISTRE / Na zdjęciu: rzucająca Monika Kobylińska

Po pierwszej połowie meczu Szwecja - Polska wydawało się, że starcie zakończy się kolejną zdecydowaną porażką Biało-Czerwonych, które do przerwy przegrywały 5:10. Jednakże po zmianie stron podopieczne Leszka Krowickiego zabrały się do ciężkiej pracy, systematycznie odrabiały straty i na finiszu doszły rywalki na jedną bramkę (23:22). Polskim szczypiornistkom już zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i przegrały one trzecią konfrontację w trakcie ME 2018.

Dość niespodziewanie w drugim spotkaniu "polskiej" grupy niepokonane dotychczas Dunki musiały uznać wyższość Serbii (25:30). Serbską kadrę do tej wygranej poprowadziły Andrea Lekić i Katarina Krpez Slezak, które zdobyły po osiem goli.

Przed rywalizacją Rosji ze Słowenią było już pewne, że Sborna awansuje do II etapu turnieju z pierwszego miejsca w swojej grupie, zaś słoweńska reprezentacja pożegna się z imprezą. Dlatego też rosyjskie zawodniczki nie zamierzały za wszelką cenę "umierać" na boisku i w końcowym rozrachunku przegrały 27:29.

Natomiast stawką potyczki Francja - Czarnogóra były punkty do następnego etapu zmagań, które zgarnęły gospodynie Euro, triumfując 25:20. Liderką Trójkolorowych w ofensywie była Estelle Nze-Minko (7 bramek).