Zaskakująca decyzja Holendrów. Medalistki ME 2018 z nowym trenerem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Anthony Dibon/Icon Sport / Na zdjęciu: Helle Thomsen
Newspix / Anthony Dibon/Icon Sport / Na zdjęciu: Helle Thomsen
zdjęcie autora artykułu

Pomimo zdobycia brązowego medalu ME 2018, Holendrzy postanowili rozstać się z Helle Thomsen, opiekującą się kadrą szczypiornistek.

Dunka w 2016 roku zastąpiła Henka Groenera, jednego z twórców sukcesów holenderskiej piłki ręcznej kobiet. Helle Thomsen z każdej wielkiej imprezy przywoziła medal - Oranje były wicemistrzyniami Europy 2016, w MŚ 2017 zajęły trzecią lokatę, brąz wywalczyły też podczas ME 2018.

Dwa tygodnie po turnieju we Francji holenderska federacja poinformowała, że rozstanie się z Thomsen. Umowa nie zostanie przedłużona, w MŚ 2019 zespół poprowadzi nowy selekcjoner. Na razie jego nazwisko nie jest znane.

- Dziękujemy Helle za ciężką pracę i zdobycie tylu medali. Życzymy jej sukcesów w przyszłości - skwitował dyrektor techniczny związku, Paul van Gestel.

Dunka wyjaśniła, że powodem odejścia są rozbieżności w planach na przyszłość. Związek nie przystał na propozycje Thomsen.

O możliwym rozstaniu mówiło się już podczas ME 2018. - Chciałbym kontynuować pracę, ale są też pewne rzeczy, które trzeba poprawić, jeśli miałabym pozostać na stanowisku - mówiła kilkanaście dni temu.

Thomsen skoncentruje się na pracy w norweskim Molde.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Kawulski: To koniec pewnej ery w polskim MMA [1/4]

Źródło artykułu: