PGNiG Superliga kobiet: dobry start roku Korony Handball Kielce

Korona Handball Kielce spełniła swój obowiązek i pokonała kościerski UKS PCM 32:24 w pierwszym meczu tych zespołów w 2019 roku. Faworytki już w 8 minucie prowadziły różnicą sześciu bramek i do końca kontrolowały sytuację na boisku.

Michał Gałęzewski
piłkarki ręczne Korony Handball Kielce Materiały prasowe / Korona Handball / Paweł Jańczyk / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Korony Handball Kielce
Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna nie mają w tym sezonie łatwo. Zespół ten gra w mocno uszczuplonym składzie, w którym nie ma wielu zawodniczek z doświadczeniem superligowym. Nie pomogły też wzmocnienia z upadłej Arki Gdynia, Dariusz Męczykowski do Kielc zabrał ze sobą tylko dwanaście zawodniczek.

Od pierwszych minut drużyna Pawła Tetelewskiego potrafiła pokazać swoją wyższość nad UKS-em PCM. Skuteczna była Magdalena Kędzior, po której dwóch bramkach z rzędu, ekipa z województwa świętokrzyskiego w 8 minucie prowadziła już 7:1. Na szczęście dla samego widowiska, UKS PCM nie położył się na parkiecie, tylko walczył o odwrócenie trudnej sytuacji. Po dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Amelię Zawalich, było już 9:6.

UKS PCM nie zdołał jednak pójść za ciosem. Bardziej doświadczone i ograne na superligowych parkietach zawodniczki z Kielc odzyskały inicjatywę na boisku. Szczególnie potrafiły to pokazać w końcówce pierwszej połowy, gdy w ciągu siedmiu minut rzuciły sześć bramek tracąc jedną i wychodząc dzięki temu na dziesięć bramek różnicy. Wynik I połowy - 19:10, ustaliła Karolina Wicik.

Po zmianie stron zespół z województwa świętokrzyskiego kontrolował sytuację na boisku. Korona Handball nie śrubowała jednak wyniku, a zawodniczki z Kościerzyny momentami potrafiły pokazać skuteczną grę, zmniejszając stratę do sześciu bramek różnicy. O odrobieniu całej straty nie było jednak mowy. Mecz zakończył się rezultatem 32:24 i Korona Handball umocniła się w górnej ósemce tabeli. UKS PCM z bilansem 11 porażek w 11 meczach pozostaje na ostatniej pozycji.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 32:24 (19:10)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - M.Więckowska 5, Gliwińska 5, Kędzior 5, Syncerz 4, Zimnicka 3, Czekala 3, D.Więckowska 2, Charzyńska 2, Homonicka 1, Jach 1, Skowrońska 1 oraz Piwowarczyk, Parandii, Nazimek.