MŚ 2019: inauguracja w Danii także bez zaskoczenia. Współgospodarze rozgromili Chile

Reprezentacja Danii, współgospodarz turnieju, rozgromiła Chile 39:16 w drugim meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Duńczycy nie pozwoli sobie na choćby chwilę słabszej gry.

Daniel Kordulski
Mikkel Hansen (z lewej) i Daniel Ayala (z prawej) PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Mikkel Hansen (z lewej) i Daniel Ayala (z prawej)
W meczu współgospodarzy turnieju z drużyną z Chile faworyt mógł być tylko jeden. W stolicy Danii, w obecności ponad 10 tysięcy widzów zgromadzonych w Royal Arenie, rozgromili reprezentację Chile 39:16. Mistrzowie olimpijscy potwierdzili, że chcą wygrywać każdy mecz rundy preeliminacyjnej bez choćby cienia wątpliwości.

Chilijczycy zdobyli pierwszą bramkę już w pierwszej minucie. Na kolejną musieli czekać ponad siedem. Dokładnie tyle samo trafień, siedem, zaliczyli w tym czasie Duńczycy. To w pełni oddaje różnicę klas obydwu zespołów. Skrzydłowy Skandynawów Casper Mortensen czuł się jak ryba w wodzie, mając sporo miejsca i pola do popisu. Golkiper Niklas Landin często po rzutach rywali łapał piłkę w obie ręce. A ci, sami jeszcze ułatwiali mu pracę, pudłując nawet z dogodnych pozycji.

Liczne błędy drużyny z Ameryki Południowej były karane bezlitośnie. Na jej bramkę co chwila sunęły kontry. W 21 minucie po jednej z nich, zakończonej rzutem zza pleców niezawodnego Mortensena, było już 15:4. W kolejnych minutach nie zmieniało się nic, poza rosnącą przewagą reprezentacji Danii. Rzecz niebywała. W pewnym momencie gospodarze zupełnie uniemożliwili zdobywanie bramek przeciwnikom, sami rzucając ich do przerwy kolejno trzynaście! Deklasacja.

Pierwsza połowa wskazała więc zwycięzcę. O drugiej części tego spotkania wystarczyłoby właściwie napisać, że się odbyła. Duńczycy w zmienionym już częściowo składzie jeszcze minimalnie powiększyli przewagę.