MŚ 2019: będzie hit w półfinale. Rewanż za finał igrzysk

To może być fenomenalne widowisko. Duńczycy, współgospodarze MŚ 2019, zagrają o finał turnieju z obrońcami tytułu, Francuzami. W drugiej parze Niemcy zmierzą się z Norwegami.

Marcin Górczyński
Niklas Landin PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Niklas Landin
Na zakończenie drugiej rundy znakomicie spisujący się Duńczycy pokonali Szwedów i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, jako jedyni zdobyli komplet punktów. W półfinale trafią zatem na Francuzów, którzy przegrali z Chorwatami 20:23 i znaleźli się za plecami Niemców.

Starcie będzie rewanżem za finał olimpijski z Rio de Janeiro, wygrany przez Duńczyków. Przed rokiem zespoły spotkały się w meczu o brąz ME 2018, wówczas 32:29 zwyciężyli Francuzi.

Trzy godziny później (25 stycznia) na parkiet wyjdą wicemistrzowie świata, Norwegowie i mistrzowie Europy 2016, Niemcy. Finał złożony z współgospodarzy jest jak najbardziej możliwy.

Zaledwie o siódme miejsce zagra aktualnie najlepszy zespół Europy, Hiszpanie. Rywalem będą Egipcjanie, dla których to zdecydowany awans w hierarchii. Spotkanie jest istotne z jeszcze jednego względu - zwycięzca zgarnie ostatnie miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach olimpijskich.

W meczu o piąte miejsce spotkają się Chorwaci i Szwedzi, dwie bodaj najbardziej nienasycone drużyny turnieju, będące o krok od awansu.