Puchar Polski: skończyła się fantastyczna przygoda. Porażka Azotów II z Orlenem Wisłą

Skończyła się niesamowita przygoda rezerw Azotów Puławy w Pucharze Polski. Młodzi zawodnicy trenera Zbigniewa Markuszewskiego ulegli w ćwierćfinale Orlenowi Wiśle Płock 21:38.

Daniel Kordulski
Kacper Adamczuk rzuca na bramkę Orlenu Wisły Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Kacper Adamczuk rzuca na bramkę Orlenu Wisły
Puławska młodzież rozpoczęła bez zbędnego respektu dla rywala i po pięciu minutach prowadziła 3:1. Jej grą dowodził niewiele starszy Piotr Pezda. Kilka rzutów wicemistrzów Polski obronił zbierający same pochlebne recenzje Wojciech Borucki. Co było oczywiste Nafciarze szybko zebrali się do swojej gry i osiągnęli pięć bramek przewagi. Odpowiedzią Azotów II były atomowe rzuty Kacpra Adamczuka, kapitalne parady Boruckiego i kilka kontr. W 23. minucie gospodarze doprowadzili do remisu 12:12! Publiczność na trybunach szalała z radości.

Trener Xavier Sabate też szalał, ale ze złości przy linii bocznej. Szybko zadysponował przerwę w grze i ustawił dosyć chaotyczną grę Orlenu Wisły. Napór II-ligowca został zatrzymany. Do przerwy nie udało mu się już trafić ani razu. Obrona płocczan skutecznie wyłączyła rozgrywających. Kilka piłek odbił Marcin Wichary. Puławianie już tylko pojedynczymi udanymi akcjami odpowiadali na kolejne bramki rywali. Niestety narastające zmęczenie jeszcze pogarszało sytuację. Adam Morawski zamurował dostęp do bramki. Przewaga gości rosła już błyskawicznie.

Zagraniczni gracze Orlenu Wisły na czele z najskuteczniejszym Renato Suliciem byli nie do zatrzymania dla dzielnie walczącej młodzieży. Wśród niej podobać się mogła gra Kacpra Mchawraba, który udanie zakończył kilka trudnych rzutów ze skrzydła. W obronie też walczył niesamowicie ambitnie.