• Skoki

I liga grupa A: kolejka wyjazdowiczów, lider do końca walczył o trzy punkty

Aż cztery z pięć spotkań 12. kolejki grupy A I ligi wygrywały zespoły gości. Zwycięstwo przed własnymi kibicami odnieśli tylko szczypiorniści Stali Gorzów. Ogromne emocje miały miejsce w Koszalinie, gdzie lider z Wągrowca wygrał tylko 23:22.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Pierwszy mecz 12. kolejki rozegrany został już w piątek. Przez długi czas wydawało się, że Stal Gorzów kontroluje wynik spotkania. Na trzy minuty przed przerwą, po rzucie Adriana Chełmińskiego było już 11:5. Później jednak, głównie dzięki znakomitej formie Bartosza Starzyńskiego, Mazur doprowadził do wyrównania. Dopiero ostatnich pięć minut zadecydowało o dwubramkowej wygranej gorzowian.

Wielkie emocje przeżyli kibice w Koszalinie. Miejscowa Gwardia, siódmy zespół ligi, walczyła jak równy z równym z liderem z Wągrowca. Doskonale spisywał się Mykola Maliarewicz, który zdobył łącznie dziewięć bramek. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania był remis i wówczas do bramki rywala trafił Paweł Gąsiorek. Gwardia miała jeszcze rzut karny w ostatniej minucie, na bramkę nie zamienił go jednak Maliarewicz. Komplet punktów pojechał do Wągrowca.

Nadal wysoką formę prezentują zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk. Tym razem młodzież pojechała do Ciechanowa i wygrała najwyżej w całej kolejce, różnicą sześciu bramek. Dziewięć bramek dla zwycięzców rzucił Szymon Działakiewicz, pięć dorzucił Michał Olejniczak, który ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski.

W Elblągu i w Tczewie rozgrywano spotkania derbowe. W starciu dwóch drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego lepsza była Warmia Energa, która wygrała z Meblami Wójcik. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Na dwie minuty przed końcem był jeszcze remis, kluczowe bramki rzucili Wojciech Golks i Michał Sikorski. Sambor natomiast przegrał z SPR-em GKS Żukowo 22:26. Aż dwanaście bramek dla żukowian rzucił Grzegorz Dorsz, zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik ligi.