PGNiG Superliga kobiet: rozwiane marzenia UKS-u PCM Kościerzyna. Górą KPR

Outsider tabeli PGNiG Superligi, UKS PCM Kościerzyna grał jak nigdy w tym sezonie. Mimo wielkich problemów kadrowych prowadził z KPR-em Gminy Kobierzyce już 22:18. Końcówka spotkania należała jednak do gości, którzy zwyciężyli 33:28.

Michał Gałęzewski
Mariola Wiertelak Materiały prasowe / KPR Kobierzyce / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak
Zespół z Kościerzyny ma olbrzymie problemy kadrowe. Karierę zakończyła Agnieszka Białek, poza kadrą są Dominika Brzezińska-Recław i Patrycja Wójcik, a z urlopu macierzyńskiego nie wróciła jeszcze do gry Justyna Belter. W sobotę swój ostatni mecz w kościerskiej drużynie rozegrała natomiast Weronika Sus. Skład UKS-u PCM jest więc wyraźnie odmłodzony.

Mająca tak duże problemy drużyna mierzyła się z jedną z rewelacji sezonu, KPR-em Gminy Kobierzyce. Początek spotkania nie zwiastował tego, co stało się chwilę później. Gdy w 4 minucie bramkę dla zespołu z Dolnego Śląska rzuciła Mariola Wiertelak, było już 4:0 dla przyjezdnych. Od tego momentu jednak bardzo dobrze zaczęły grać gospodynie, a szczególnie Kinga Gutkowska i Alicja Pękala. Szybko UKS PCM doprowadził do remisu.

Zespół z Kościerzyny chciał jednak więcej i walczył z całych sił o jak najlepszy wynik. Gdy w 17 minucie trafiła Gabriela Haric, było 10:8 dla gospodyń! Co prawda KPR, dla którego ważne bramki zdobywała wówczas Martyna Michalak znów wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą, jednak zespół prowadzony przez Dariusza Męczykowskiego rzucił cztery bramki z rzędu. I połowa zakończyła się rezultatem 17:16.

Po zmianie stron nielicznie zgromadzona w hali w Wielkim Klinczu publiczność przecierała oczy ze zdumienia. Skuteczna była Kinga Gutkowska i to po jej rzucie, w 41 minucie było 22:18 dla gospodyń! Sensacyjne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, jednak taki wynik podziałał na KPR jak płachta na byka. Bardzo szybko zespół z Kobierzyc zaczął odrabiać straty.

W decydującym momencie cztery bramki w przeciągu pięciu minut rzuciła Kinga Jakubowska, a Alicja Pękala nie wykorzystała karnego. Do końca zespół gości nie dał się już zbliżyć UKS-owi PCM i mecz zakończył się rezultatem 28:33.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce 28:33 (17:16)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 8, Gutkowska 6, Haric 4, Fesdorf 3, Dorsz 3, Gędłek 1, Zawalich 1, Kreft 1, Sus 1 oraz Somionka.