PGNiG Superliga: Arka bez szans w Piotrkowie

Piotrkowianin wywalczył pierwsze w 2019 roku ligowe punkty. Pewnie pokonał przed własną publicznością Arkę Gdynia 36:26 (16:12). Goście tylko przez pierwszy kwadrans byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę.

Michał Ostafijczuk
Sebastian Iskra WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Sebastian Iskra

Po piętnastu minutach na świetlnej tablicy widniał wynik 6:4 dla Arki, a piotrkowscy zawodnicy popełnili wiele prostych błędów. Drugi kwadrans pierwszej odsłony należał już do Piotrkowianina. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Grzegorz Sobut, a za chwilę najbardziej doświadczony zawodnik Piotrkowianina dał swojej drużynie prowadzenie 11:10. Do przerwy piotrkowski zespół rzucił jeszcze pięć bramek, sam stracił dwie i do szatni zszedł z wynikiem 16:12.

Po zmianie stron Arka nie była już w stanie nawiązać skutecznej walki, a zespół Dmytro Zinchuka z minuty na minutę powiększał przewagę. Ostatecznie wygrał 36:26, a wynik spotkania ustalił w ostatniej sekundzie Tomasz Mróz. W drugiej połowie piotrkowski szkoleniowiec dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się między innymi Mróz i Sebastian Iskra. Nie wszedł już Sobut, który tym samym musi odłożyć o jakiś czas świętowanie tysięcznej bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej (obecnie ma ich 993).

- Na pewno nikt nie lekceważył rywala, ale bardzo chcieliśmy to spotkanie wygrać. Od 15. minuty zmieniliśmy trochę obronę, parę piłek odbił Marcin Schodowski i w efekcie wygraliśmy dość spokojnie. Myślimy już teraz o środowym meczu w Gdańsku - przyznał szkoleniowiec Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Arka Gdynia 36:26 (16:12)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Iskra 6, Mastalerz 4, Mróz 4, Nastaj 4, Pacześny 4, Szopa 4/3, Woynowski 4, Sobut 2, Andreou 1, Kaźmierczak 1, Surosz 1, Tórz 1, Pożarek, Swat