PGNiG Superliga: Stal Mielec ciągnęło do Martina Galii. Bezproblemowe zwycięstwo Górnika Zabrze

Stal Mielec nieźle weszła w mecz, ale po kwadransie zaczęła odstawać od Górnika Zabrze. Trzecia drużyna tabeli wygrała zdecydowanie 37:25. Świetnie w bramce spisywał się Martin Galia.

Marcin Górczyński
Martin Galia Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Martin Galia
Kilka tygodni temu Stali Mielec nie dawano by żadnych szans. Czeczeńcy przegrywali jak leci i niewiele wskazywało, że cokolwiek się zmieni. Nowy trener Michał Przybylski wykrzesał zdecydowanie więcej z zespołu, Stal odniosła pierwsze zwycięstwo od listopada, była o krok od niespodzianki w Opolu. Jego drużyna z nadzieją przystąpiła do meczu z Górnikiem Zabrze, ale po kilkunastu minutach musiała zweryfikować oczekiwania.

Ledwie przez kwadrans gospodarze naciskali faworytów. W ciągu 10 minut Piotr Rutkowski odpalił cztery razy, dobrze wyglądał Tomasz Mochocki. I nagle krach. Stal zaczęła gubić się w prostych sytuacjach - przekroczenie linii, niedokładność w kontrze, pudła z dogodnych pozycji. Górnik tylko na to czekał. Szczególnie Jan Czuwara i niesamowity wiosną Iso Sluijters.

Po 30 minutach strata nie była duża (18:12), ale Martin Galia zadbał o to, by Górnikom nie stała się krzywda. Czech działał na zawodników Stali jak magnes. Zatrzymał 16 rzutów i rozwiał wątpliwości.

Popisy kontynuował Sluijters, w jego ślady poszedł Łukasz Gogola, wracający do wysokiej formy po kontuzji. 21-latek radził sobie nawet w tak niecodziennych sytuacjach jak rzut z pozycji kołowego. Zabrzanie czuli się coraz swobodniej i pozwalali sobie na efektowne finalizowanie akcji. W końcu nic im nie groziło mniej więcej od 40. minuty.

ZOBACZ: Gwardia bliżej czwartego miejsca