PGNiG Superliga: Adam Malcher znów zamurował bramkę. Gwardia pokonała Wybrzeże

KPR Gwardia Opole pokonała 32:29 Energę Wybrzeże Gdańsk na własnym parkiecie i po 23. serii spotkań PGNiG Superligi znów jest na czwartej pozycji.

Bartosz Grzelak
Adam Malcher Newspix / MIROSLAW SZOZDA / 400mm.pl / Na zdjęciu: Adam Malcher
W poprzedniej kolejce spotkań KPR Gwardia Opole wykorzystała porażkę Azotów Puławy z PGE VIVE Kielce i awansowała na 4. lokatę w Superlidze. Puławianie zapunktowali z Sandrą Spa Pogoń Szczecin, więc zwycięstwo Gwardii z Energą Wybrzeże Gdańsk okazało się niezbędne, aby utrzymać przewagę nad sąsiadami z tabeli.

Piłkarze ręczni Marcina Lijewskiego nie spuścili głów przed silniejszym na papierze, rywalem z Opola. Nawet kiedy już na starcie zawodów zostali powstrzymani przez Adama Malchera, grali jak równy z równym - w 8. minucie po skutecznie wykończonym kontrataku Wojciecha Prymlewicza objęli dwubramkowe prowadzenie (6:4).

Gdańszczanie nieznacznie prowadzili przez większość pierwszej odsłony, chociaż okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Gwardziści popełniali sporo błędów, ale "skórę" kolegom ratował Malcher. Opolski bramkarz tylko w pierwszej części gry wybronił dziewięć piłek, w tym trzy rzuty karne. Dzięki temu na kilka sekund przed przerwą Michał Lemaniak wyprowadził swój zespół na prowadzenie (14:13).

W drugiej połowie meczu Gwardia zacieśniła szyki obronne, oprócz rzutów z drugiej linii pojawiły się kontrataki. Na linii siódmego metra skuteczny był Patryk Mauer, po rzucie skrzydłowego opolanie prowadzili już 22:18.

Wprawdzie goście zmobilizowali się w końcówce, serię niewykorzystanych "siódemek" przełamał Krzysztof Gądek. Na pięć minut przed końcem celnie rzucił Krzysztof Komarzewski i częściowo zminimalizował straty (26:28). Jednak w kluczowym momencie na więcej nie pozwolił Malcher, który dał o sobie znać również w drugiej połowie meczu (32:29).