PGNiG Superliga: porażka z PGE VIVE Kielce i spadek w tabeli Azotów Puławy

Azoty Puławy przegrały z PGE VIVE Kielce 30:35 w 22. kolejce PGNiG Superligi. Gospodarze byli przez cały mecz równorzędnym rywalem dla mistrzów Polski.

Daniel Kordulski
Paweł Podsiadło Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Anna Benicewicz - Miazga / Na zdjęciu: Paweł Podsiadło
Jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Głogowa przyszły złe nowiny. Chrobry przegrał z Gwardią Opole 29:34 (ZOBACZ TUTAJ). Puławianie, by nie stracić czwartego miejsca na rzecz Gwardzistów, musieli koniecznie zwyciężyć w spotkaniu z mistrzami Polski.

Ci zaś, początkowo za łatwo zdobywali bramki, zwłaszcza Artsiom Karalek, który był praktycznie nie do zatrzymania dla defensywy. Azotom skuteczne kończenie ataków przychodziło za to z większym trudem. Mimo to w 10. minucie po pierwszym celnym rzucie Mateusza Seroki gospodarze wyszli na 6:5. Bramki zaczęły w tym momencie padać dużo częściej. Wynik jednak wciąż był na styku.

Nieszczęście Azotów zaczęło się około 20. minuty. Najpierw wargę rozciął przy rzucie Piotr Masłowski, a w kolejnej akcji karę otrzymał Łyżwa. Kielczanie zaczęli uzyskiwać przewagę. Dużo miejsca do wejść na szósty metr miał Mariusz Jurkiewicz. Z kolei miejscowi oddali za szybko kilka niepotrzebnych rzutów. Ich skuteczność ataku nieco wtedy spadła i mimo, że do przerwy była znacznie niższa niż rywali (54 kontra 71 proc.) to strata wynosiła zaledwie dwa trafienia.

Po przerwie PGE VIVE szybko dorzuciło kolejną bramkę. Taka przewaga utrzymywała się przez kolejne 10 minut. Potem czerwoną kartkę otrzymał Łyżwa. Grą zaczął kierować Paweł Podsiadło. Wynik trzymał Marko Panić. Takie taka sytuacja pozwalała przez jakiś czas zachowywać bliskość wyniku. Niestety im dalej tym było gorzej. Goście po kolejnych błędach podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego objęli pięciobramkowe prowadzenie.

Był to jak się okazało przełomowy moment meczu. Kielczanie nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia i wygranej. Gracze z Lubelszczyzny sporo im tym pomogli, popełniając kilka prostych strat. Kontry kończone głownie przez skrzydłowych na czele z Arkadiuszem Morytą pozwoliły dowieźć wygraną do końca.