PGNiG Superliga kobiet: Ruch wygrał po karnych. Ambitna postawa UKS-u PCM

Do olbrzymich emocji doszło w meczu grupy spadkowej PGNiG Superligi kobiet. KPR Ruch Chorzów miał sporo problemów z pokonaniem UKS-u PCM Kościerzyna. Ostatecznie dopiero po karnych lepsze okazały się Ślązaczki.

Michał Gałęzewski
Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów) Materiały prasowe / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów)
Po rundzie zasadniczej KPR Ruch miał aż dziewięć punktów przewagi nad drużyną z Kościerzyny. To jednak zespół Dariusza Męczykowskiego pomimo gry w mocno osłabionym względem początku sezonu składzie szybko wyszedł na prowadzenie. Po bramce Aleksandry Dorsz, było już 3:5.

W zespole z Chorzowa grała jednak Magdalena Drażyk, która wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek. W ciągu kilkunastu minut rzuciła pięć bramek i to po jej rzucie zespół z Górnego Śląska wyrównał wynik meczu. Pod koniec I połowy to jednak zawodniczki UKS-u PCM wyszły na trzybramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie obie drużyny zapomniały o obronie i padło wówczas pięć bramek w ciągu 60 sekund!

Reprezentacja wraca do Płocka. Zobacz więcej!

UKS PCM na przerwę schodził z zapasem trzech trafień. Gdy wydawało się, że zespół z Kaszub w końcu zwycięży, zawodniczki z Chorzowa zaczęły dominować na boisku. W ciągu 10 minut rzuciły siedem bramek, tracąc tylko jedną. Podczas tej serii, raz rywala pokonała również wracająca do piłki ręcznej Iwona Niedźwiedź.

PGE VIVE w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zobacz więcej!

Gdy na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 27:23 wydawało się, że nic już się nie wydarzy. Stało się jednak zupełnie inaczej. Ambitny zespół gości w dramatycznych okolicznościach wyrównał, a spora w tym zasługa Karoliny Wicik i Alicji Pękali. Gdy karnego rzuciła Joanna Gędłek, sędzia zarządził przy stanie 28:28 konkurs rzutów z siódmego metra. W karnych lepsze okazały się gospodynie, które nie popełniły żadnego błędu i zdobyły dwa punkty.

KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 28:28 k. 4:2 (13:16)

KPR Ruch: Chojnacka, Bednarek - Drażyk 7, Masłowska 6, Polańska 5, Grabińska 5, Piotrkowska 1, Niedźwiedź 1, Doktorczyk 1, Rodak 1 oraz Nimsz, Kiel, Lipok, Sójka.
Karne: 9/10.
Kary: 12 mn. (Masłowska 4 min., Rodak, Nimsz, Kiel, Grabińska - po 2 min.).

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 7, Wicik 6, Haric 6, Dorsz 3, Sus 3, Gędłek 2, Kreft 1 oraz Fesdorf, Zawalich, Somionka.