PGNiG Superliga: Piotrkowianin wyszarpał siódme miejsce. Uniknie PGE VIVE Kielce

Stal Mielec postawiła twarde warunki, ale Piotrkowianin Piotrków Trybunalski po trudnym meczu wygrał 29:27 i zapewnił sobie siódme miejsce w rundzie zasadniczej, dzięki czemu w ćwierćfinale nie trafi na VIVE.

Marcin Górczyński
Bartosz Nastaj WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Bartosz Nastaj
Jeszcze do niedawna zapowiadało się, że Piotrkowianina czeka ćwierćfinałowy dwumecz z VIVE. Co tu ukrywać, zespół Dmytro Zinczuka byłby skazany na pożarcie. W ostatniej kolejce Chrobry Głogów zawiódł jednak w domowym spotkaniu z Pogonią Szczecin i gracze Piotrkowianina mogli wskoczyć na siódme miejsce. Okazji nie zmarnowali, choć musieli się bardzo namęczyć.

Przed przerwą Stal postraszyła rywali. Mielczanie zaczęli znakomicie - wykorzystywali proste błędy Piotrkowianina i gdyby nie świetny Marcin Schodowski, to pewnie skończyłoby się prowadzeniem wyższym niż 7:4. Bramkarz odbił dwa karne w pierwszym kwadransie, a potem kontynuował popisy. W sumie obronił aż 16 rzutów.

Interwencje golkipera pobudziły kolegów, którzy wzmocnili obronę i przy okazji coraz częściej odczytywali intencje graczy Stali. W ataku rozszalał się Bartosz Nastaj, bardzo skuteczny zwłaszcza w końcówce. Mańkut trafił cztery razy w ostatnich 10 minutach i poprowadził Piotrkowianina do zwycięstwa.

ZOBACZ: Cud w Szczecinie

Nim Nastaj zamienił się w kilera, Stal podniosła się po słabszym fragmencie. Czeczeńców nie zniechęciły nawet gole Marcina Szopy - prawoskrzydłowy punktował rywali w kontrach (16:20). Kilka minut później był już remis 24:24. Gospodarzy jakby pobudziła czerwona kartka dla Piotra Swata po rzucie z linii siódmego metra w głowę Gorana Andjelicia. Z koła nie mylił się Piotr Krępa i doprowadził do nerwowego finiszu, ale Sebastian Iskra zapewnił Piotrkowianinowi zwycięstwo.

ZOBACZ: Reprezentant Polski zostaje w Opolu

SPR Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:29 (13:14)

Stal: Wiśniewski (3/14 - 21 proc.), Andjelić (3/21 - 14 proc.) - Krupa 6, Rutkowski 5, Wilk 4, Krępa 3, Kowalczyk 2, Mochocki 2, Sarajlić 2, Wypych 2, Rusin 1, Krajewski,  Skuciński

Piotrkowianin: Schodowski (16/43 - 37 proc.) - Nastaj 8, Szopa 8, Tórz 4, Iskra 3, Pacześny 2, Surosz 2, Swat 2, Kaźmierczak, Mastalerz, Mróz, Pożarek, Sobut, Urbański, Woynowski

Czy siódme miejsce to sukces Piotrkowianina?