Ściągawka dla superligowców. I liga pełna ciekawych nazwisk

Wszystkie grupy I ligi zakończyły rozgrywki. Na zapleczu Superligi nie brakowało zawodników, którzy powinni zwrócić uwagę klubów najwyższej klasy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Scisłowicz w reprezentacji juniorów Materiały prasowe / hrsphoto / Na zdjęciu: Michał Scisłowicz w reprezentacji juniorów
Właściwie co roku najbardziej wyróżniający się gracze trafiają z I ligi do Superligi. Nie inaczej będzie w tym roku. Wiadomo, że spore zainteresowanie budzą absolwenci SMS-u Gdańsk. Wojciech Dadej miał ofertę z Chrobrego Głogów (CZYTAJ), Konrad Pilitowski przeniesie się do Energi MKS-u Kalisz, Szymon Działakiewicz do Gwardii Opole. Kluby Superligi pytały też o Jakuba Matlęgę czy Michała Scisłowicza. Blisko Energi MKS-u Kalisz są skrzydłowi Paweł Gąsiorek z Nielby i Mykola Maliarewicz z Gwardii Koszalin. Ten drugi w trakcie sezonu przebywał na testach w Kaliszu.

Wśród strzelców grupy B niemal przez cały sezon prowadził Patryk Marciniak z Ostrovii. 19-latek doczekał się nawet powołania do kadry B, ale nie zjawił się na zgrupowaniu z powodu kontuzji, która wyeliminowała go zresztą z kilku kolejek. W 18 meczach rzucił aż 133 gole i razem z doświadczonym Maciejem Chromym z Olimpii MEDEX Piekary Śląskie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji. Kilka miesięcy temu pytało o niego Wybrzeże Gdańsk, ale nie wiadomo, czy środkowy zdecyduje się na odejście, w Ostrovii po cichu mówi się o ataku nawet na Superligę.

Objawieniem sezonu był 18-letni skrzydłowy ŚKPR-u Świdnica, Mateusz Wychowaniec. Wychowanek Anilany Łódź rzucił 124 bramki dla spadkowicza, był trzeci wśród strzelców grupy B i raczej kwestią czasu są jego przenosiny do klubu Superligi. Równie obiecujący jest jego rówieśnik z Anilany, Marcin Matyjasik (110 goli). Wysoki poziom utrzymał Kamil Mosiołek z Siódemki Miedzi Legnica, od dwóch lat czołowy snajper grupy B.

ZOBACZ: Tarnów marzy o Superlidze

W grupie C uwagę zwrócił Mateusz Chabior. 19-letni rozgrywający, wychowanek Wisły Płock, rzucił aż 170 bramek dla zdecydowanie najsłabszego zespołu rozgrywek, SPR-u ROKiS Radzymin i został królem strzelców. Za wielki talent uchodzi Mikołaj Czapliński, kolejny wychowanek Nafciarzy, który doczekał się debiutu w pierwszym zespole.

ZOBACZ WIDEO Vuković idealnym trenerem dla Legii? "Zawsze był trenerem tymczasowym. Nigdy nie dostał prawdziwej szansy"
Czy kluby Superligi powinni zainteresować się Mateuszem Chabiorem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×