PGNiG Superliga kobiet: wielki popis Magdy Więckowskiej. 15 bramek w jednym meczu

W ostatnim meczu sezonu, Korona Handball Kielce pokonała UKS PCM Kościerzyna 34:30. Wielki popis dała Magda Więckowska. Zawodniczka kieleckiego klubu rzuciła aż 15 bramek!

Michał Gałęzewski
Magda Więckowska WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Magda Więckowska
Rozgrywki PGNiG Superligi kobiet dobiegły już końca. W ostatniej rundzie grupy spadkowej, Korona Handball Kielce mierzyła się z ostatnim w tabeli UKS-em PCM Kościerzyna. Obie drużyny bardzo dobrze grały w poprzednich kolejkach i zapowiadało się interesujące spotkanie.

Kościerski zespół, który nie mając szans na utrzymanie pokazał charakter w play-outach również teraz prezentował się dobrze. Skuteczna była Alicja Pękala i jeszcze w 9. minucie to zespół gości prowadził 7:6. Korona nie dała się jednak zdominować i szybko wyszła na minimalne prowadzenie.

Imponujący rekord PGE VIVE. Zobacz więcej!

Pod koniec I połowy, zespół Pawła Tetelewskiego zaczął przeważać jeszcze mocniej i po tym jak bramkę rzuciła Honorata Czekala, na tablicy wyników widniał rezultat 20:17. Do przerwy gospodynie prowadziły 19:17, po zmianie stron jednak ponownie zaatakowała ekipa Dariusza Męczykowskiego.

Gdy w 40. minucie bramkę rzuciła Aleksandra Dorsz, było już tylko 22:21. Korona Handball w swoich szeregach miała jednak Magdę Więckowską. Kielczanka rzuciła w tym spotkaniu łącznie 15 bramek i z taką liderką bardzo trudno byłoby gospodyniom przegrać to spotkanie. W szczytowym momencie, faworyt wyszedł na siedmiobramkowe prowadzenie. Co prawda UKS PCM jeszcze próbował odrobić stratę, jednak o doprowadzeniu do nerwowej końcówki nie było mowy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 34:30.

Tałant Dujszebajew: Wytrzymaliśmy trudny moment. Zobacz więcej!

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - M.Więckowska 15, D.Więckowska 4, Gliwińska 4, Kędzior 3, Parandii 3, Mochocka 2, Czekala 2, Zimnicka 1 oraz Nazimek, Homonicka, Piwowarczyk, Jach, Skowrońska.