Szykuje się zmiana trenera w Zabrzu. Marcin Lijewski poważnym kandydatem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Marcin Lijewski w rozmowie z Mateuszem Wróblem
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Marcin Lijewski w rozmowie z Mateuszem Wróblem
zdjęcie autora artykułu

W Zabrzu lada dzień zapadną kluczowe decyzje. Prezes Bogdan Kmiecik rozmawia z kandydatami na trenera Górnika. Rastislava Trtika może m.in. zastąpić Marcin Lijewski.

Choć sam prezes Bogdan Kmiecik w rozmowie z WP SportoweFakty raczej unikał jednoznacznych stwierdzeń na temat przyszłości Rastislava Trtika, to podkreślił kilka razy, że strony muszą wyrazić dalszą chęć współpracy. Czech ma ważny kontrakt do 2020 roku, ale drugi raz z rzędu, po świetnej rundzie zasadniczej, NMC Górnik Zabrze odpadł w ćwierćfinale Superligi.

Trtik został wysłany na płatny urlop, ale nie wiadomo, czy w ogóle wróci do zespołu przed nowym okresem przygotowawczym. Prezes Kmiecik rozmawia z kandydatami na trenera, w tym z Marcinem Lijewskim. Według naszych informacji, to faworyt do tego stanowiska.

ZOBACZ: Nowy prawy rozgrywający w Chrobrym

- Nie ukrywam, że negocjujemy. Nic jeszcze nie podpisałem, decyzje zapadną w tym tygodniu, ale nie jestem jedynym kandydatem. Podoba mi się ten projekt - przyznaje wielokrotny reprezentant Polski, który w marcu stracił pracę w Wybrzeżu Gdańsk.

Lijewski był niedawno także rozważany jako potencjalny dyrektor sportowy Orlenu Wisły Płock. - Na stanowisko za biurkiem jeszcze przyjdzie czas, ciągnie mnie do pracy trenerskiej - stwierdził. W Wiśle pozostanie dotychczasowy dyrektor sportowy, Adam Wiśniewski.

Ewentualne zwolnienie Trtika może zainicjować ciąg przyczynowo-skutkowy. Jak udało nam się ustalić, Czech jest jednym z głównych kandydatów do funkcji trenera Azotów. W Puławach rozważa się także m.in. zatrudnienie Jarosława Cieślikowskiego. Z Lijewskim Azoty się nie kontaktowały.

ZOBACZ: W Mielcu wreszcie stabilizacja

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Blaż Janc: Rywal pokazał klasę, ale nam też należą się gratulacje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Marcin Lijewski to odpowiedni kandydat do pracy w Górniku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (9)
avatar
Heheszki
4.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Cieslikowski? Nie róbmy sobie żartów....  
avatar
pan.artur
3.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Taaaa, Puławy mają europejskie aspiracje, chcą być 2 - gą siłą naszej SL, a SyF mówi o Panu Cieślikowskim jako kandydacie na trenera w Azotach. Chyba się SyF z głupim na głowy pozamieniali, ha Czytaj całość
avatar
Cbc
3.06.2019
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Jeżeli Trtik miałby faktycznie odejść, to scenariusz: Lijewski w Górniku, Trtik w Azotach byłby najbardziej korzystny z punktu widzenia całej ligi. Cieślikowski - aż parsknąłem śmiechem - fanta Czytaj całość
avatar
Montgomery Maj
3.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pierwsza dobra decyzja pana prezesa Kmiecika od długiego czasu oby się to potwierdziło i może w przyszłym sezonie uda się coś wygrać -powodzenia i głowy do góry szkoda tylko że finanse nie pozw Czytaj całość
avatar
emeryt45
3.06.2019
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Górnik ale to potęga, co to jest Lijewski?