Stal Mielec w poszukiwaniu trenera. Trzech kandydatów na liście

Marcin Basiak najprawdopodobniej nie poprowadzi Stali Mielec w nowym sezonie. Klub ma na liście trzech szkoleniowców z uznanym nazwiskiem w PGNiG Superlidze.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Dawid Nilsson Newspix / Grzegorz Jedrzejewski / Na zdjęciu: Dawid Nilsson
W Mielcu mają dość karuzeli trenerskiej. W sezonie 2018/19 zespół prowadziło czterech szkoleniowców - Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej, Michał Przybylski i Marcin Basiak, który na kilka kolejek przed końcem sezonu podjął się roli ratownika. Dopiero wchodzący do zawodu Basiak utrzymał Stal w PGNiG Superlidze, ale władze klubu rozglądają się za bardziej doświadczonym trenerem.

Według naszych informacji, najbliżej pracy w Mielcu jest Dawid Nilsson. 41-latek prowadził w tym sezonie Arkę Gdynia, nie utrzymał jej w Superlidze, ale zwłaszcza dzięki udanym występom w rundzie spadkowej znalazł się na liście Stali Mielec. Jego Arka straciła miejsce w lidze na rzecz... mielczan dopiero w ostatniej kolejce, po porażce w rzutach karnych z Wybrzeżem Gdańsk.

Decyzje jeszcze nie zapadły, dlatego w grę wchodzi zatrudnienie Pawła Nocha bądź Tomasza Strząbały. Ten pierwszy w lutym stracił pracę w reprezentacji seniorów, gdzie był asystentem Piotra Przybeckiego. Wcześniej prowadził już Stal (2013-15), poza tym był I trenerem w Nielbie Wągrowiec, Jurandzie Ciechanów, a ostatnio w Zagłębiu Lubin.

Najbardziej gorącym nazwiskiem jest Strząbała, który po doprowadzeniu MMTS-u Kwidzyn do czwartego miejsce w Superlidze nie może narzekać na brak zainteresowania. Pomimo ważnego kontraktu, prawdopodobnie opuści zespół z Kwidzyna.

ZOBACZ WIDEO Wyrok na Leszka Krowickiego. "To były stracone lata"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Który z trenerów byłby najlepszym wyborem Stali

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×