Oficjalnie: Rastistlav Trtik odchodzi z Górnika Zabrze!

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia WP SportowychFaktów. Rastislav Trtik nie jest już opiekunem NMC Górnika Zabrze!

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Rastislav Trtik Materiały prasowe / NMC GÓRNIK ZABRZE / KRZYSZTOF KUROŃ / Na zdjęciu: Rastislav Trtik
O tym, że czeski szkoleniowiec może pożegnać się ze swoją posadą pisaliśmy kilka dni temu. Rastislav Trtik, po kolejnym nieudanym sezonie w wykonaniu NMC Górnika Zabrze, został wysłany na płatny urlop, a Bogdan Kmiecik zaczął poważnie zastanawiać się nad sensem dalszej współpracy z 58-letnim trenerem.

Jak widać prezes Górnika nie potrzebował wiele czasu do namysłu. Zgodnie z przewidywaniami, Trtik po dwóch latach żegna się z zabrzańskim zespołem. O przedwczesnym zwolnieniu Czecha (jego kontrakt oficjalnie obowiązywał do końca sezonu 2019/2020) klub poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Decyzją Zarządu Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A Pan Rastisłav Trtik od 5.06.2019r. nie prowadzi pierwszego zespołu NMC GÓRNIK ZABRZE. Dziękujemy Trenerowi serdecznie za dwa lata ciężkiej pracy, jaką poświecił trenując pierwszy zespół naszego Klubu.


Trtik w swojej karierze trenerskiej prowadził kluby z Czech, Słowacji oraz Bundesligi.  Od dwóch lat był trenerem klub z Zabrza, jednak bez oczekiwanych sukcesów. Jego zespół prezentował się świetnie w sezonie zasadniczym, jednak nie wytrzymywał trudów sezonu w fazie play-off i dwukrotnie kończył bez medali.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Trtika na ławce szkoleniowej Górnika. Nieoficjalnie mówi się, że nowym opiekunem zabrzan może zostać Marcin Lijewski (więcej o tym dowiesz się TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Bertus Servaas: Byliśmy daleko. Rywal był lepszy
Czy zwolnienie Rastislava Trtika to dobra decyzja Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×