Stal będzie walczyć o powrót do ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dotychczasowy prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec Antoni Weryński pozostanie na piastowanym przez siebie stanowisku na kolejny sezon. W drużynie spadkowicza ekstraklasy doszło do kilku zmian kadrowych.

Najważniejszą jest odejście najskuteczniejszego strzelca drużyny w poprzednim sezonie Tomasza Mochockiego, który przenosi się do Chrobrego Głogów. Oprócz Mochockiego drużynę opuszczą dwaj bramkarze Adam Turowski i Bartłomiej Pawlak, a także drugi z Tomaszów, Mróz.

Mimo osłabień zarząd klubu liczy, że drużynie szybko uda się powrócić do krajowej elity. - Widzę, że jest szansa na to by wrócić do elity. Sponsorzy się od nas nie odwrócili. Zapotrzebowanie na piłkę ręczną jest w naszym mieście olbrzymie, dla tych ludzi warto się starać - mówi na łamach Echa Dnia prezes Stali Antoni Weryński.

Z drużyny z poprzedniego sezonu, która rywalizowała w ekstraklasie pozostaną Grzegorz Sobut, Dariusz Kubisztal, Łukasz Janyst, Marcin Basiak i Adam Babicz. Do Mielca wróci też być może z Azotów Puławy Łukasz Kandora. Do zespołu wraca natomiast inny z bramkarzy Krzysztof Lipka, który w Mielcu zagra po dwóch latach przerwy.

Źródło artykułu: