Pierwszy pojedynek dla Finepharmu Carlos Jelenia Góra

W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet Interferie Zagłębie Lubin przegrało z Finepharmem-Carlos Jelenia Góra 27:29 (14:14). Piętą achillesową lubinianek w sobotnim spotkaniu okazała się skuteczność...

Łukasz Lemanik

Zaczęło się pomyślnie dla lubinianek, które w 3. minucie spotkania po trafieniu Moniki Guni wyszły na prowadzenie. Chwilę później rzut karny pewnie wykorzystała Jelena Kordić i było 2:0 dla Interferii. Niespełna dwie minuty później, po bramkach Katarzyny Jeż i Marzeny Buchcic był remis 2:2, ale kolejne fragmenty meczu należały do lubinianek. Grające skutecznie w ataku i obronie, przy dobrej dyspozycji Izabeli Czarnej, podopieczne Bożeny Karkut, po kwadransie gry wypracowały sobie wyraźniejszą przewagę, która wynosiła trzy bramki - 8:5. Niestety dla miejscowych kibiców, lubinianki zamiast szanować piłkę i kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie poszły na wymianę ciosów, co nie skończyło się dla nich dobrze. Finepharm najpierw doprowadził do remisu, a w 26. minucie wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu - 13:12. Jeszcze przed przerwą zawodniczki Interferii zdołały wyrównać i po pierwszych trzydziestu minutach mieliśmy remis po 14.

Niespełna dwie minuty po zmianie stron bramkę zdobyła Agnieszka Jochymek i lubinianki odzyskały prowadzenie. Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie Interferii w spotkaniu. W 35. minucie było 17:16 dla Finepharmu, a chwilę później 19:17 na korzyść przyjezdnych. Dwubramkowa przewaga jeleniogórskiej drużyny utrzymywała się do 44. minuty - 21:19. Decydujące o losach spotkania okazało się kolejne pięć minut, kiedy zawodniczki Interferii rzuciły jedną bramkę, tracąc cztery i przegrywały już 20:25. Nie pomogła nawet bramka zdobyta w 46. minucie przez bramkarkę Natalię Tsvirko. Nadzieję miejscowego zespołu na korzystny wynik odżyły w 50. minucie, kiedy po bramkach Agnieszki Jochymek i Kaji Załęcznej lubinianki zniwelowały straty do trzech bramek i uwierzyły, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania. Podopieczne Bożeny Karkut poszły za ciosem i miały kilka okazji, żeby jeszcze bardziej zniwelować straty, a nawet doprowadzić do remisu, jednak zamiast bramek oglądaliśmy festiwal słupków i poprzeczek. Nieskuteczność lubinianek wykorzystały zawodniczki Finepharmu i w 52. minucie znów prowadziły różnicą pięciu bramek ? 27:22. Do końca spotkania, pomimo starań, podopiecznym Bożeny Karkut nie udało się odwrócić losów meczu, a tylko zniwelować straty. Interferie przegrywają z Finepharmem 27:29.

- W dzisiejszym meczu zabrakło nam przede wszystkim skuteczności i zimnej głowy. Kiedy w pierwszej połowie wyszłyśmy na trzybramkowe prowadzenie powinniśmy szanować piłkę i kontrolować przebieg meczu, a było zupełnie inaczej. W drugiej połowie zagrałyśmy bardzo nieskutecznie, co odbiło się na końcowym wyniku. Teraz czeka nas mecz w Jeleniej Górze i chociaż będzie ciężko, jedziemy tam po zwycięstwo i zachowanie szans na awans do półfinału - mówiła po meczu trener Interferii Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

Interferie Zagłębie Lubin - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 27:29 (14:14)

Interferie: Czarna, Tsvirko 1 - Niedośpiał, Załęczna 2, Ziółkowska, Pielesz 6, Semeniuk, Obrusiewicz 4, Gunia 1, Jakubowska 2, Olszewska 1, Jacek, Kordić 5, Jochymek 5.

Finepharm: Skompska, Szalek, Maliczkiewicz - Oreszczuk 4, Latyshevska 8, Dyba 2, Dąbrowska, Gęga 9, Buchcic 3, Buklarewicz, Bogusławska, Odrowska, Kocela, Jeż 3.

Kary:
Interferie: 12 min.
Finepharm: 18 min.

Sędziowali: Grzegorz Budziosz, Tomasz Olesiński; Delegat ZPRP: Wojciech Michalik
Widzów: ok. 500