Niespodziewany triumf Startu Elbląg. MKS Perła Lublin tylko druga w Koszalinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg i trener Andrzej Niewrzawa
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg i trener Andrzej Niewrzawa
zdjęcie autora artykułu

Start Elbląg okazał się najlepszy w dwudniowym turnieju piłki ręcznej o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który odbył się w Koszalinie. Drużyna pokonała wszystkie przeciwniczki, w tym mistrzynie Polski, MKS Perłę Lublin.

Wyniki poszczególnych meczów w Koszalinie każą sądzić, że rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2019/2020 będą wyjątkowo ciekawe. Tym bardziej, że zostaną rozegrane aż cztery rundy każdy z każdym.

Zobacz także: Pogoń ma być mocniejszą drużyną w nowym sezonie Superligi

W Koszalinie z bardzo dobrej strony pokazał się Start Elbląg, drużyna która włączała się w walkę o brązowe medale w mistrzostwach Polski, ale przegrywała tę rywalizację z Piłką Ręczną Koszalin (wówczas występującą pod nazwą Energa AZS). Tym razem ani MKS Perła Lublin, ani gospodynie nie stanowiły dla zawodniczek Andrzeja Niewrzawy zapory nie do przejścia.

Elblążanki już wcześniej pokazywały, że potrafią postawić się lubelskiemu potentatowi. Nie inaczej było tym razem. Od pierwszych chwil spotkanie dostarczyło dużych emocji. Nie brakowało błędów własnych, ale też kapitalnych interwencji bramkarek. Bardzo dobrą robotę na kole wykonała Joanna Szarawaga (najskuteczniejsza zawodniczka Perły). Ale to Aleksandra Garczarczyk (z domu Jędrzejczyk) została uznana najlepszą szczypiornistką całego turnieju.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: huknął z blisko 70 metrów. Fantastyczna bramka Leonela Quinoneza

Przedsmak pierwszego meczu w Superlidze. Perła lepsza od Piłki Ręcznej Koszalin. Czytaj więcej!

Pozostałe trzy mecze imprezy nie miały już większej historii. Z wyjątkiem pojedynku gospodyń z późniejszym triumfatorem. Start nawet nie musiał wygrywać ostatniego spotkania, by być najlepszą drużyną, a i tak pokazał wyższość nad koszaliniankami o 5 bramek. Pewnym usprawiedliwieniem podopiecznych Anity Unijat może być fakt, że jej zespół nie zagrał w najmocniejszym składzie. Zabrakło choćby Anny Mączki.

Najwięcej celnych rzutów w hali przy ulicy Śniadeckich oddała lewoskrzydłowa miejscowych, Dominika Han. Tytuł najlepszej bramkarki (wpuściła łącznie tylko 49 bramek) powędrował z kolei do Gabrijeli Besen.

Wyniki 2. dnia turnieju w Koszalinie: Start Elbląg - MKS Perła Lublin 20:19 Piłka Ręczna Koszalin - MKS PR Urbis Gniezno 36:20 MKS PR Urbis Gniezno - MKS Perła Lublin 7:26 Piłka Ręczna Koszalin - Start Elbląg 26:31

Tabela końcowa turnieju:

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bramki Punkty
1.Start Elbląg330082-689
2.MKS Perła Lublin320171-496
3.Piłka Ręczna Koszalin310284-773
4.MKS PR Urbis Gniezno300350-930
Źródło artykułu: