Liga Mistrzów. Dobre wiadomości dla Orlen Wisły. IFK Kristianstad znokautowane w Szwecji

Dobre wiadomości dotarły do Płocka. Kolejny rywal Orlen Wisły w Lidze Mistrzów, szwedzki zespół IFK Kristianstad, wysoko przegrał w krajowych rozgrywkach z HK Malmo (20:30).

Maciej Szumowski
Jerko Matulić i Alvaro Ruiz Materiały prasowe / Orlen Wisła Płock / Na zdjęciu: Jerko Matulić i Alvaro Ruiz
Kristianstad Arenę przyjezdni podbili bardzo szybko. Po kilku minutach prowadzili już 6:2. Do przerwy wychodzili z rezultatem 16:11, natomiast w drugiej połowie zwiększyli przewagę i osiągnęli triumf 30:20. Duży wpływ na rezultat miał rewelacyjny Kassem Awad.

Najjaśniejszym punktem drużyny IFK był za to Alfred Ehn, który na cztery próby zdobył cztery bramki. Nieskutecznością raził za to Teitur Orn Einarsson, zdobywca zaledwie dwóch goli przy dziewięciu rzutach. Trudno poradzić płocczanom, którego z zawodników mają się obawiać.
Rozczarowania nie ukrywali kibice drużyny z Kristianstad. Oberwało się przede wszystkim szkoleniowcowi zespołu, Ljubomirowi Vranjesowi. "Gdzie jest radość z gry, trenerze? To był chyba najgorszy mecz IFK, jaki widziałem", "Nie ma taktyki, biegaliśmy jak głupi", "Wstyd, Vranjes out!" - brzmią niektóre komentarze na Facebooku.

Po pięciu meczach ligi szwedzkiej IFK zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wcześniejsze spotkania wygrywali, ale z poprzednimi przeciwnikami też nie mieli łatwo i musieli drżeć o wygraną do samego końca.

Gracze z południowej Szwecji zawodzą przede wszystkim w Lidze Mistrzów. Przegrywali już z Dinamem Bukareszt i GOG Handbold, a kolejna porażka może oznaczać koniec marzeń o wyjściu z grupy D. Teraz na ich drodze staną wicemistrzowie Polski, którzy również nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.

Mecz trzeciej kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Orlen Wisłą Płock a IFK Kristianstad odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30.