Joanna Wołoszyk z pierwszym trofeum w Turcji

Joanna Wołoszyk w swoim sportowym CV będzie mogła wpisać zdobycie Superpucharu Turcji. Jej klub, Kastamonu Belediyesi, pokonał w finale rywala z tego samego miasta, Muratpasę 32:30.

Krzysztof Kempski
Joanna Wołoszyk Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Joanna Wołoszyk
Co prawda Wołoszyk nie zdobyła w tym spotkaniu bramki, ale na parkiecie spędziła ponad 30 minut. Pomagała nie tylko w ataku, ale również w defensywie. Sam mecz wzbudził sporo emocji, zwycięstwo ostatecznie padło łupem mistrza tego kraju.

Kłopoty rywala MKS-u Perły Lublin. czytaj więcej!

Przypomnijmy, że na początku września Kastamonu B. Genclik SK walczył o awans do Ligi Mistrzyń. W turnieju kwalifikacyjnym pokonał na początek zmagań ZORK Jagodinę 31:15 (4 trafienia zanotowała nasza rozgrywająca). Nie poradził sobie jednak z czeskim Banikiem Most (33:35), przegrywając do przerwy aż 13:20 (Polka bez bramki).

Przedstawiciel ligi tureckiej jako jeden z siedmiu zespołów zyskał jednak prawo występów od trzeciej rundy pucharu EHF. Przeciwnik zostanie wyłoniony dopiero po rozegraniu drugiej fazy tych rozgrywek. Zwycięzcy zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup.

Walkę o ligowe punkty Kastamonu rozpocznie już 5 października. Pierwszym przeciwnikiem drużyny Wołoszyk będzie Pazarspor.

Czy Joanna Wołoszyk sięgnie z Kastamonu po kolejne mistrzostwo ligi tureckiej?