I liga, gr. C: AZS Kielce wyszarpał punkty. Wysoka wygrana AZS-u Biała Podlaska

W najbardziej zaciętym pojedynku kolejki AZS UJK Kielce był minimalnie lepszy od AZS-u UW Warszawa (22:21). W innym meczu AZS AWF Biała Podlaska wysoko pokonał MTS Chrzanów i wdarł się do ścisłej czołówki ligi (34:24).

Bartosz Grzelak
Piłka ręczna WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka ręczna

Niesamowicie wyrównany przebieg miało spotkanie w Kielcach, gdzie AZS UJK Kielce był o jedną bramkę lepszy od AZS-u UW Warszawa. Dopiero w 18. minucie przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu trafień różnicy, ale warszawski zespół podniósł się w drugiej części widowiska i utrzymywał kontakt z rywalem przez większość czasu. Na dwie minuty przed końcem wynik wyrównał Paweł Kwiatkowski, ale ostatnie słowo należało do kielczan (22:21).

W 4. kolejce I ligi mężczyzn faworyci nie zawodzili. W Zamościu Padwa rozbiła drugi zespół Azotów Puławy 41:26, a AZS AWF Biała Podlaska wysoko pokonał MTS Chrzanów (34:24). Wyniki tych spotkań zostały dosyć wcześnie ustalone. Zawodnicy z Białej Podlaskiej już po kilku minutach uzyskali prowadzenie 6:1, a z czasem powiększali swój dorobek bramkowy i wygrali różnicą dziesięciu trafień.

Natomiast zamościanie wrzucili wyższy bieg i odjechali rywalom po dwudziestej minucie spotkania. Od remisu 10:10 lider I ligi zanotował kolejne dziesięć bramek, żadnej nie tracąc do przerwy (20:10). W zespole gospodarzy po raz kolejny wyróżnił się Bartosz Skiba, autor siedmiu trafień.

I liga mężczyzn grupa A: cenne zwycięstwo Mazura, 17 bramek Grzegorza Dorsza dla GKS-u Żukowo

Z kolejnej wygranej mogli cieszyć się szczypiorniści KPR-u Legionowo, którzy w decydujących momentach wykazali się większym doświadczeniem i zwyciężyli 29:22 z NLO SMS-em ZPRP Kielce. W innym meczu SRS Czuwaj Przemyśl równie dobrze poradził sobie z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski i wygrał 34:28. Zagrożenie stanowił jedynie Sebastian Włoskiewicz, który rzucił blisko połowę bramkowego dorobku świętokrzyskiej drużyny (12 bramek).

Piłka ręczna. I liga grupa B. Wielki dzień beniaminka z Obornik Śląskich, męczarnie Siódemki w Łodzi