PGNiG Superliga: Piotrkowianin skruszył Stal Mielec

Piłkarze ręczni Piotrkowianina odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi. Podopieczni Bartosza Jureckiego wygrali ze Stalą Mielec 29:25 (13:11). Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

Michał Ostafijczuk
Piotrkowianin WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotrkowianin
Ambitna Stal zaczęła jednak odrabiać straty. W 25. minucie doprowadziła do remisu 10:10, a zespół Bartosza Jureckiego raził nieskutecznością. W końcówce pierwszej odsłony Piotrkowianin odskoczył jednak na dwie bramki i do szatni zszedł z wynikiem 13:11.

Dwie minuty po zmianie stron był znów remis - 13:13, a przez najbliższe minuty żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na 2 bramki. Remisem pachniało do 46. minuty. Wówczas, od stanu 21:21, Piotrkowianin wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 25:22 i nie oddał już go do końca spotkania. Stal miała problemy ze skutecznością z rzutów karnych. Nie wykorzystała aż czterech, a świetne zmiany w bramce dawał Damian Procho. Wynik spotkania ustalił Piotr Swat, a po chwili utonął w objęciach swoich kolegów.

PGE VIVE Kielce - Telekom Veszprem. Wielki mecz kielczan. Mistrzowie Polski lepsi od Węgrów

- Nie musimy ładnie grać, najważniejsze są punkty, a dzisiaj dopisujemy trzy do swojego dorobku. Największą i najważniejszą naszą bronią jest konsekwencja. Powtórzę się raz jeszcze - konsekwencja. Jeśli będziemy trzymać się z góry założonego planu, to będzie dobrze - podsumował spotkanie piotrkowski szkoleniowiec Bartosz Jurecki.
Piotrkowscy kibice pokazali, że mają wielkie serca. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na operację rączki kilkumiesięcznej Weroniki. Zebrano 7252 złote.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Stal Mielec 29:25 (13:11)

Piotrkowianin: Kot, Procho - Mróz 1, Woynowski 1, Iskra 4, Szopa 3, Kaźmierczak 1, Swat 7, Turkowski, Nastaj 5, Surosz 3, Sobut 1, Tórz 1, Pacześny 2.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 12 min (Pacześny x2, Sobut, Surosz, Woynowski, Iskra)

Stal: Andelić, Dutka - Wilk 2, Krępa 4, Wypych, Mochocki, Kornecki 5, Grzegorek, Jędrzejewski 1, Valyntsau 5, Piotr Adamczak 2, Chodara, Olszewski 1, Krupa 5.
Rzuty karne: 5/9
Kary: 14 min (Grzegorek x2, Jędrzejewski x2, Piotr Adamczak, Olszewski, Kornecki)

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk). Widzów: 700

Czy Bartosz Jurecki osiągnie sukces z zespołem Piotrkowianina?